1. HABERLER

  2. Ermenistan'dan Yıllık GÖÇ DURUMU
Ermenistandan Yıllık GÖÇ DURUMU

Ermenistan'dan Yıllık GÖÇ DURUMU

Ermenistan Ulusal İstatistik Kurumu ve BM İskan Fonu tarafından seçme usulü gerçekleştirilen araştırma sonucuna göre her yıl Ermenistan'dan ortalama 7.500 kişi göç ediyor.

A+A-

İstatistik verilerine göre her yıl Ermenistan’dan 7.500 kişi uzaklaşıyor.

Ermenistan Ulusal İstatistik Kurumu ve BM İskan Fonu tarafından seçme usulü gerçekleştirilen araştırma sonucuna göre her yıl Ermenistan’dan ortalama 7.500 kişi göç ediyor.

İlgili veriler Çalışma ve Sosyal Meseleler bakanlığı tarafından açıklandı.

Dış göçe dahil kişiler arasında çoğunluk ekonomik amaçlı göçmenlerde bulunmakta. Son 20 yıl boyunca olduğu gibi şimdi de Ermenistan’lı göçmenlerin tercihi Rusya, BDT ülkeleri ve ABD yönünde.

Dış göç özellikle nüfusun üretken kesimleri üzerinde doğrudan etkide bulunmakta. Bu anlamda özellikle doğurganlık çağındaki nüfusta, kadın ve erkek sayısında dengesizlikler oluşturmakta.

Yurt dışında çalışanları belli bir süre sonra çalıştığı ülkede daimi iş bularak ailesini de götürme eğilimi taşımakta. Bu ise yeni ve daha güçlü göç dalgaları anlamına gelmekte.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.