Gazeteci Savaş Ay'ın 'Miras Davası' Sonuçlandı.. Para Eşit Paylaşılacak!

Gazeteci Savaş Ay'ın 'Miras Davası' Sonuçlandı.. Para Eşit Paylaşılacak!

Gazeteci Savaş Ay'ın vefatından sonra, banka hesabında bulunan paraların mirasçıları tarafından nasıl paylaşılacağına ilişkin davada nihai karar açıklandı.

A+A-

Gazeteci Savaş Ay'ın vefatından sonra, banka hesabında bulunan paraların mirasçıları tarafından nasıl paylaşılacağına ilişkin davada nihai karar açıklandı. Banka hesabındi miktarın, Ay'ın çocukları arasında eşit paylaştırılmasına hükmedildi.

Gazeteci Savaş Ay'ın vefatından sonra bankadaki parasının çocukları arasında nasıl paylaştırılacağı dava konusu olmuştu.

Dava, babasının vasiyetnamesinin iptali için mahkemeye başvuran kızı Sanem Dolun Ay'ın lehine sonuçlandı.

savas-ay-001.jpg

PARA EŞİT PAYLAŞILACAK

Savaş Ay, 2011 yılında vefat etmeden önce vasiyetnamesinde tüm mirasını ilk eşinden olan oğlu Ulaş Can Ay'a bırakmıştı. İkinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay, vasiyetnamenin iptali için dava açmış ve kazanmıştı.

SAVAŞ AY'IN KIZI İTİRAZ ETMİŞTİ... DAVA LEHİNE SONUÇLANDI

Sanem Dolun Ay ve Ulaş Can Ay, 10 yıl önce mirasın korunması ve adil bir şekilde dağıtılması için 'terekenin tespiti' davası açtı. 2011 yılında vefat eden gazeteci Savaş Ay'ın bankadaki parasının nasıl paylaşılacağına dair mahkeme kararı verildi.

Mahkeme, Ay'ın ikinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay'ın açtığı davayı lehine sonuçlandırdı ve banka hesabındaki paraların mirasçılar arasında eşit olarak paylaştırılmasına karar verdi. Bu kararla birlikte Savaş Ay'ın miras davası sonuçlanmış oldu.

NE OLMUŞTU? Savaş Ay, 2011 yılında gırtlak kanserine yenilerek hayatını kaybetmişti. İlk eşinden olan oğlu Ulaş Can Ay'a tüm mirasını bırakan Ay'ın ikinci eşinden olan kızı Sanem Dolun Ay, açtığı 'vasiyetnamenin iptali' davasını kazanmıştı. Sanem Dolun Ay ve Ulaş Can Ay, 10 yıl önce mirasın korunması ve adil bir şekilde dağıtılması için 'terekenin tespiti' davası açmıştı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.