1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. MHP'den İstifa Ettirilen Karaçanta'dan 'Cumhur'a Destek
MHP'den İstifa Ettirilen Karaçanta'dan 'Cumhur'a Destek

MHP'den İstifa Ettirilen Karaçanta'dan 'Cumhur'a Destek

MHP'den istifa ettirilen Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Cumhur İttifakı"na destek verdiğini açıkladı.

A+A-

Milliyetçi Hareket Partisi'nden (MHP) istifa ettirilen Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, "Cumhur İttifakı"na destek verdiğini açıkladı.

KHA'nın haberine göre, eski MHP'li Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta yaptığı basın açıklamasında, "Milli diriliş kutlu yükseliş için Cumhur İttifakına hep birlikte “EVET”, MHP Lideri sayın Devlet Bahçeli’ye Cumhur İttifakında tam destek." ifadesini kullandı.

Karaçanta, "Aziz milletimizin hür iradesinin tecelli etmesini sağlayacak olan 24 Haziran’da türk milleti el ele sandıklara gidecek. 24 Haziran 2018’de kararlılık içinde sandığa gidecek, engin feraseti ve eşsiz sağduyusu ile iradesini bir kez daha ortaya koyacaktır. Türk milletinin hakemliğine inancımız tamdır ve sağduyusuna güvenimiz sonsuzdur." dedi.

"Yeni hükümet sistemi millî bekanın sigortası, husumet ve hıyanete karşı güvencedir." diyen Başkan Karaçanta, "Milliyetçi Hareket Partisi, türkiye’nin önüne aydınlık ufuklar açarak ülkemizi ve milletimizi güvenli bir geleceğe taşımaya kararlıdır mhp, türk siyasetinde yerini aldığı günden bu yana şartlar ne olursa olsun “önce ülkem ve milletim” düsturuyla, Türkiye’nin millî varlığına ve tarihî misyonuna sahip çıkmıştır Cumhur İttifakı, Türkiye Cumhuriyeti’nin beka ve birliğini yüksek bir sadakat ve yürekli bir mücadele ruhuyla savunacak, ülkemizin geleceğini millet iradesinden aldığı güçle güvenceye kavuşturacaktır. Milliyetçi Hareket Partisi, Cumhur İttifakı’nın seçim zaferi için geceyi gündüze katacaktır. Bizlerde kadrolarımızla birlikte ülkemizi daha aydınlık yarınlara ulaştırmak için sonuna kadar desteğimizi vereceğiz ve 25 Haziran sabahına aydınlık geleceğimizle birlikte uyanacağız." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler