Lazer İle Göz Kusuru Tedavisi

Lazer İle Göz Kusuru Tedavisi

Lazer ile göze dokunmadan, kesi yapılmadan pek çok görme kusurunun tedavi edilebildiği Schwind ‘No-Touch’ teknolojisine yeni bir modül eklendi.

A+A-

Lazer ile göze dokunmadan, kesi yapılmadan pek çok görme kusurunun tedavi edilebildiği Schwind ‘No-Touch’ teknolojisine yeni bir modül eklendi.

VSY Biotechnology tarafından Schwind Amaris cihazları ile birlikte Türkiye’ye sunulan ve SmartSurfACE olarak isimlendirilen bu yeni teknoloji sayesinde yine korneaya temas, kesi ve insizyon olmadan, ince kornea yapısına uygun olarak yüksek miyop, astigmat ve hipermetrop tedavisi yapılıyor. Çok daha yüksek biyomekanik koruma ve korneal stabilitenin sağlandığı modül sayesinde tek bir adımla 1 dakikadan az sürede göz tedavi edilebiliyor ve sonucunda güvenli hızlı, ağrısız iyileşme sağlanıyor. Bu yeni modül özellikle sporla uğraşan aktif kişilere, keskin görüş gereken işlerde çalışanlara ve ince korneaya sahip hastalara tavsiye ediliyor.

Yeni teknoloji ile ilgili açıklama yapan Dr. Bruce Allan, “Schwind’in güncel innovasyonu, kısa iyileşme süreleri ile çok daha pürüzsüz stromal yüzey ortaya koyan yeni atış algoritmaları yeni özellik ile ortaya çıktı. Terapötik korneal lazer tedavilerinde önde gelen cihazların bu yeni modülü, hem şu ana kadarki en konforlu yüzey ablasyon tekniği olmasından hem de hızlı ve uygulaması kolay olmasından dolayı hastalar ve cerrahlar tarafından çok sevildi. Rutin refraktif düzeltmedeki LASIK ve SMILE teknolojileri gibi interfasiyel yöntemlerin baskınlığını bitiriyor” şeklinde konuştu.

Bu tedavi yöntemi ile dört günlük iyileşme süresinde hastanın en iyi şekilde konforunun sağlanması amaçlanıyor. Bu yenilik sayesinde hasta, ameliyat sonrası 5-30 dakika içerisinde günlük yaşantısına ağrısız olarak devam edebiliyor. Yeni teknolojiyi kullanan hastalardan gelen yorumlar ise şöyle:

“Güvenlik sebebiyle flep cerrahisi olamayacağımdan dolayı SmartSurfACE, benim için tek seçenekti. Tedavi olmaya karar verdiğimde prosedür ben daha anlayamadan bitmişti ve hiç acı yoktu. Lazer ışınını gözümün üzerinde sadece bir esinti gibi hissettim. Görme keskinliğim hayat kalitemi inanılmaz derecede yükseltti. Artık akşamları gözlerim kuru ve yorgun değil. Bundan sonra iş, aile ve spor aktivitelerim için ayrı ayrı kontakt lens ve gözlük planlamaları yapmak zorun değilim.”

‘Ben bir optisyenim ve en güvenli kornea cerrahisi arayışımda internet üzerinden birçok bilgi okudum, bu sırada arkadaşlarıma da sordum. Topladığım tüm bilgilere ve aldığım tüm tavsiyelere rağmen itiraf ediyorum ki çok gergindim. Ancak sonradan tüm korkularımın yersiz olduğumu anladım. Prosedür çok kısa sürdü ve sonuçlar mükemmeldi.’

‘Uzak görme kusurum düzeltildi. Cerrahi seçeneklerimi araştırırken klinik sonuçlardan çok etkilendim ve doktorumun tavsiyesi beni daha da cesaretlendirdi. Çok gergin olmama rağmen tedavi boyunca hiç ağrı hissetmedim. Birkaç dakika içerisinde ameliyat tamamlanmıştı. Özellikle sportif aktivitelerde artık hayatım kolaylaştı. Basketbol favori sporum haline geldi ve artık kontakt lens kullanmadan eğlenebiliyorum.’

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.