1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Ayhan Bilgen’den ‘Hodri Meydan’
Ayhan Bilgen’den ‘Hodri Meydan’

Ayhan Bilgen’den ‘Hodri Meydan’

HDP'nin Kars Belediyesi Eşbaşkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca ise, düzenlenen toplantıda halkla bir araya geldi.

A+A-

HDP’nin Kars Belediyesi Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen, hırsızlık ve suistimallerle gündeme oturan kentin 20 yıllık belediyecilik pratiğini araştırmak üzere şehrin kanaat önderleri, sivil toplum örgütlerinden oluşacak bir komisyon kurulmasını önerisinde bulundu.  Bilgen, diğer partiler “Eğer onlar da varsa, hodri meydan diyoruz” dedi.

KARS’TA BİLGEN’DEN HODRİ MEYDAN

Seçim çalışmalarının sürdüren partinin Kars Belediyesi Eşbaşkan adayları Ayhan Bilgen ve Şevin Alaca ise, düzenlenen toplantıda halkla bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Eşbaşkan adayı Alaca, sözlerine Leyla Güven’in direnişini selamlayarak başladı. Devamında adaylıkları sonrası iktidar partisi ve kendilerine karşı kurulan diğer ittifakların kentte partilerine dönük giriştiği karalama kampanyaları üzerinde duran Alaca, “Özellikle diğer parti adaylarının, partimiz üzerindeki karalama politikaları ile mücadele ediyoruz. Biz bu polemiklere girmek istemiyoruz. Bizim önceliğimiz Kars’ın sorunları. Seçim çalışmalarında Kars’ın sorunlarının ne kadar ağır olduğunu bir kez daha gördük. Kars adeta mahrumiyet bölgesi, insani koşullarda yaşamıyoruz. Bu sıkıntıları çözmek bizim önceliğimiz bütün enerjimizi, motivasyonumuzu bu konulara yoğunlaştıracağız” dedi.

‘KOMİSYON KURALIM’ 

Ayhan Bilgen ise, şu ana kadar ki çalışmalarının hazırlık ve ısınmaya dönük olduğunu ifade etti.

Bilgen, “Biz daha çalışmaya başlamadık. Şu anki çalışmalarımız daha çok ziyaretlerle kentin mevcut sorunlarını dinleme, bunlara dair nasıl bir çalışma yürüteceğimizi ve nasıl bir belediyecilik düşündüğümüz konsuunda bir görüş alışverişleri noktasında. Esnaflar, STK’lar ve halkların talep ve önerilerini dinliyoruz. Önümüzdeki günler için somut bir önerimiz var. Bu şehirle ilgili hayal satmaktan, boş vaatlerde bulunmaktan kendimiz dahil bütün partileri alıkoymak için çağrıda bulunuyoruz.  Diyoruz ki; Bu şehri şimdiye kadar yöneten 3 parti başta olmak üzere bütün belediye başkanlarını da şehrin sorunları ile ilgili özellikle yolsuzlukla ilgili, belediyedeki suistimal iddialarıyla ilgili bir komisyon kurmaya davet ediyoruz. Biz bu komisyona üye vermeye hazırız” dedi. 

Bilgen, önerdikleri bu komisyonun şehrin kanaat önderleri, sivil toplum örgütlerinden oluşmasının kendileri için memnuniyet verici olacağını da ifade etti.

Kurulacak komisyonun Kars’ın son 20 yıllık belediyecilik pratiğini aklaması halinde seçimlerden çikilmeye hazır olduklarını söyleyen Bilgen, “Ama bugüne kadar o meşhur tekerlemede olduğu gibi; ‘Biri yakalamış, biri kesmiş, bir soymuş, biri yemiş, biri de hani bana’ diyor. Düzen partilerinin Kars ile ilgili bütün propagandaları, argümanları bundan ibaret. Biz bu şehri soydurmamak için, yağmalatmamak için yola çıktık. Bu komisyon teklifimizde son derece ciddiyiz, ısrarlıyız. Adaylar birbirleriyle horoz dövüşü yapacaklarına birbirleri ile it dalaşı yapacaklarına gelsinler, şehrin neden bu hale geldiğini, bu hale gelmesinde kimin payı olduğunu hep birlikte objektif bir şekilde araştıralım. Araştırmanın sonucunu kamuoyuna deklere edelim. Kars halkı nasıl taktir ediyorsa, nasıl tercih ediyorsa bütün partiler sahada olalım, biz varız. Eğer onlar da varsa, hodri meydan diyoruz” ifadelerini kullandı.

Bilgen ve Alaca , toplantının ardından kent merkezinde esnaf ziyaretlerinde bulundu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
1 Yorum
İlgili Haberler