9 Günlük Ara Tatil Sonrası İl Ders Zili Bugün Çaldı

9 Günlük Ara Tatil Sonrası İl Ders Zili Bugün Çaldı

Kars ve Türkiye’de 2023-2024 eğitim-öğretim döneminin ilk ara tatil sona erdi, milyonlarca öğrenci okullarına döndü.

A+A-

Kars ve Türkiye’de 2023-2024 eğitim-öğretim döneminin ilk ara tatil sona erdi, milyonlarca öğrenci okullarına döndü.

Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki 19 milyonu aşkın öğrenci için 9 günlük ara tatilin ardından ilk ders zili bugün çaldı.

ARA TATİL SONRASI İLK DERS ZİLİ BUGÜN ÇALDI

Yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 1 milyon 200 bin öğretmen, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan bilgilere göre; ara tatilin ardından milyonlarca öğrenci tekrar eğitime başladı.

Kasım ayı ara tatilinde öğretmenlerin seminerleri son kez çevrim içi yapıldı. Öğretmenler, mesleki eğitim sunumlarına katıldı.

BAZI OKULLARA "OLUMSUZ HAVA" ENGEL OLDU

Yurdun bazı kesimlerinde etkili olan kar yağışı, sağanak ve fırtına eğitim ve öğretimi gecikmeli başlatacak.

BİRİNCİ DÖNEM 19 OCAK'TA SONA ERECEK

19 milyondan fazla öğrenci için birinci dönem 19 Ocak'ta sona erecek. Öğrenciler, ikinci döneme 5 Şubat Pazartesi günü başlayacak.

İkinci dönem ara tatiline ise 5 Nisan'da çıkılacak. 15 Nisan'da öğrenciler ikinci döneme kaldıkları yerden devam edecek.

LGS 2 HAZİRAN'DA, YKS 8-9 HAZİRAN'DA

İkinci dönemde 8'inci ve 12'nci sınıfların sınav maratonu var. Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav 2 Haziran Pazar günü yapılacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı da 8-9 Haziran tarihlerinde...

2023-2024 Eğitim Öğretim yılı 14 Haziran Cuma günü sona erecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler