1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar Kars’ta
Vali Özdemir’in 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Vali Özdemir’in 18 Mart Şehitler Günü Mesajı

Kars Valisi Günay Özdemir, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

A+A-

Kars Valisi Günay Özdemir, Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını belirtti.

Vali Günay Özdemir, 18 Mart Çanakkale Şehitleri’nin 101. Yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Kutsal vatanımız için canlarını feda eden aziz şehitlerimizin Şehitler Günü’nü onurla yâd ettiğimiz bugünde, tarihi şan ve şerefle dolu büyük milletimizin eşine rastlanmayan bir kahramanlık destanı yazarak elde ettiği Çanakkale Zaferi’nin 101. Yıldönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Özdemir, Çanakkale Zaferi, vatanın ve milletin, bekası ve mutluluğu için canlarını feda edecek kadar benliklerinden vazgeçmiş yüz binlerce milli kahramanın, ilahi bir mücadele gücüdür. Bu zafer, yalnızca bir askeri başarı değil, izzet-i nefsi ve haysiyeti ile oynanmak istenen büyük Türk milletinin topyekûn ayağa kalktığı bir diriliş ve yükseliş destanıdır.Milli mücadele ruhu ve Kurtuluş Savaşının meşalesi olan bu büyük zafer, bağımsızlık savaşı veren nice mazlum milletlere iyi bir örnek teşkil ettiği gibi daha büyük daha güçlü bir Türkiye’nin inşası için bizlere de ilham vermektedir” diye konuştu.

Vali Günay Özdemir, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

“O gün olduğu gibi bugün de aziz Milletimiz, askerimiz, halkımız birlik ve beraberlik içindedir. Bağımsızlığı başta olmak üzere vatanına her anlamda sahip çıkacak milli şuura, heyecana ve cesarete sahiptir. Bu anlamlı günde aziz şehitlerimizin manevi huzurunda bir kez daha söz veriyoruz ki; millet olarak, ecdadımızdan miras aldığımız bu cennet vatanın ebedi bekçisi olacağız. Türkiye Cumhuriyeti dünya durdukça var olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’mizin 101. yıl dönümü ve 18 Mart Şehitler Gününü kutluyor; vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin huzur ve güvenliği için geçmişte olduğu gibi günümüzde de hayatlarını feda etmekten çekinmeyen tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve şükranla anıyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.