1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS GÜNDEM

  4. Kars’ta Üst Minikler Boks Şampiyonası Başladı
SERKA’da 46. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı

SERKA’da 46. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 46. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Kars'ta gerçekleştirildi.

A+A-

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) 46. Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı Merkez Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya Kars, Ardahan, Iğdır ve Ağrı illerinin Vali, Belediye başkanları, Ticaret Odası ve İl genel Meclisi Başkanları katıldı. Ardahan Valisi Ahmet Deniz’in başkanlığında gerçekleşen SERKA Yönetim Kurulu’nda, ajansın 2010-2016 yıllardaki hizmetleri değerlendirdi.

Toplantıda basın mensuplarına kısa bir değerlendirmenin yapılması ardından geri kalanı basına kapalı gerçekleştirdi. 

Ardahan Valisi Ahmet Deniz, “SERKA 2010 yılından 2016 yılına kadar toplam bin 518 adet proje yapılmış. Bunun 420 tanesi tamamlanmış, 99 adeti ise halen devam ediyor. 2010 ile 2015 yılı içerisinde 70 milyon TL. destek sağlanmış. Bu SERKA’nın sağladığı destek projleri 123 milyon kurumların, kuruluşların ve kişilerinde katkıları olduğu için, 2016 yılında ise 175 adet proje başvurusu alınmış, bu çağrı dönemi içerisinde şuanda değerlendirmeleri devam ediyor. Değerlendirme sonrasında dört vilayetimizde uygulanacak Kalkınma ajansları hepimizin malumu bölgeler arasındaki kalkınmışlığı asgari düzeye düşürmek için Türkiye’nin dört bir tarafında ajanslarımız çok güzel projelere imza atıyorlar. İnşallah bundan sonra da bölgemizin, yöremizin kalkınmasına yönelik destek olmaya devam edecek” dedi.

Öte yandan bölgede yaşanan çatışmalar SERKA’yı etkiliyor mu? sorusunu da yanıtlayan Deniz, “SERKA kalkınmaya yönelik, bölgemizin kalkınmasına yönelik çalışmalar destek oluyor. Ülkemiz son 10-15 yıldır ciddi bir gelişim, değişim süreci içersinde zaten bu bölgelerin en büyük sıkıntısı göç’tür. SERKA en büyük özelliği zaten istihdama yönelik destek sağlıyor. Göç’ü durdurmak hepimizin amacı, ülkemizde huzur var daha iyi olacak inşallah” ifadelerini kullandı.

Toplantı da kalkınma ajansının bölge illerinde hayata geçirdiği projeler değerlendirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.