1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS GÜNDEM

  4. ÇEDES Skandalı... 'Maket Mezar' TBMM Gündemi'ne Taşındı
Seçmen Mobilizasyonu... AK Parti, Seçmen Olarak Asker ve Polis Kaydırıyor!

Seçmen Mobilizasyonu... AK Parti, Seçmen Olarak Asker ve Polis Kaydırıyor!

​​​​​​​Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, 31 Mart seçimleri öncesinde, AK Parti’nin “seçmen mobilizasyonu” yaptığını söyledi.

A+A-

CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, 31 Mart Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler seçimleri öncesinde, AK Parti'nin “seçmen mobilizasyonu” yaptığını, az oy farkı olan bölgelere asker ve polislerin seçmen olarak kaydırıldığını ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, 31 Mart seçimleri öncesinde, AK Parti’nin “seçmen mobilizasyonu” yaptığını söyledi.

PolitiKARS'ın derlediği bilgilere göre; TBMM'de görüşülen seçim güvenliğinin araştırılması için verilen önergede partisi adına söz alan CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, “31 Mart seçimlerinde AK Parti nasıl hazırlanmış? Bu sefer farklı bir yöntem de deniyorlar. Bir seçmen mobilizasyonu yapmışlar, seçmen mobilizasyonu deniyorlar. Az oy farkıyla seçim sonuçlarının değiştiği Anadolu'nun bazı ilçelerine ve bazı illere askerlerimizi ve polislerimizi seçmen olarak kaydırmak suretiyle o illerin ve ilçelerin seçim sonuçlarını değiştirmeyi umuyorlar” dedi.

SİZİN İÇİN SONUN BAŞLANGICI OLACAK

Bu yöntemin AK Parti için “sonun başlangıcı” olduğunu söyleyen CHP’li Alp, “Sizin iki önemli iddianız vardı. Askerî vesayetle mücadele edecektiniz ve millî iradenin üstünlüğünü savunuyordunuz. Bugün, askerleri ve polisleri seçmen olarak kaydetmek suretiyle ordu artı AK Parti eşittir iktidar denklemi kurmaya çalışıyorsunuz. İşte, bu sizin fikri olarak sonunuzu getirecektir, uyarıyorum. Ordu artı AK Parti eşittir iktidar denklemi getireceksiniz. Siz eğer böyle yaparsanız ‘peygamber ocağı’ dediğimiz asker ocağını AK Parti'nin seçim otobüsüne bindireceksiniz, bu da sizin için sonun başlangıcı olacak çünkü ocak hepimizindir, bütün ülkenindir, bu askerler ve polisler hepimizindir” diye konuştu.

3.500 ASKERİ, OY KULLANDIKLARI OKUL KAPISINDA BEKLİYOR OLACAĞIM

Alp, “Ben 31 Mart seçimlerinde Kars'ta olacağım Kars Milletvekili olarak. Kars'a seçmen olarak kaydırdığınız 3.500 askerimizi oy kullandıkları okul kapısında bekliyor olacağım ve onların gözlerine bakacağım, Trabzon'dan sevk edip Kars'ta seçimin sonucunu değiştirmeyi umduğunuz askerlerimize vicdani bir seslenişim olacak 31 Mart günü. Hulusi Akar'ı bu işten vazgeçmeye davet ediyorum, askerimizi ve polisimizi siyasete daha fazla alet etmemeye sizi çağırıyorum.” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler