Piyango Demirören'e Çıktı

Piyango Demirören'e Çıktı

Türkiye Varlık Fonu'nun gerçekleştirdiği Milli Piyango ihalesinde tek teklif veren Demirören-SISAL ortaklığı, 10 yıl boyunca Milli Piyango'nun işletme hakkını kazandı.

A+A-

Hürriyet, Kanal D, CNN Türk ve Posta’yı satın almasının ardından başka bir ortaklıkla İddaa ihalesini de kazanan Demirören Gurubu Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararnameyle Türkiye Varlık Fonu'a devrettiği Milli Piyango ihalesini de kazandı.

Bugün son bulan Milli Piyango’nun işletme hakkının 10 yıl süreyle özel sektöre devri için ihale sürecini ihaleye tek teklif Demirören ve İtalyan ortağı SISAL'e verildi.

VARLIK FONU’NDAN AÇIKLAMA: KAMUYA AZAMİ FAYDA GÖZETİLDİ

İhalenin ardından açıklama yapan Türkiye Varlık Fonu, süreçleilgilişu bilgiyi verdi:

"Türkiye Varlık Fonu’nun Milli Piyango oyunlarının düzenlenmesine ilişkin gelir paylaşımı esasına dayanan 10 yıl süreli hizmet alım sözleşmesi için açık teklif alma süreci tamamlanmıştır. Net bugünkü değer bazında en iyi teklifi 2020 yılı için 9 milyar 320 milyon TL tutarında asgari hasılat taahhüdü ve bayi komisyonları da dahil olmak üzere yüzde 9,5 komisyon oranıyla Sisal – Şans Ortak Girişimi vermiştir.

Kamuya azami fayda sağlanmasının gözetildiği teklif alma sürecinde Sisal – Şans Ortak Girişimi’nin taahhüt ettiği 10 yıllık hasılatın net bugünkü değeri 28 milyar 119 milyon TL’dir.

Sisal – Şans Ortak Girişim Grubu, Şans Dijital ve İnteraktif Hizmetler Teknoloji Yatırım AŞ’nin yüzde 51 ve İtalyan Sisal S.p.A’in yüzde 49 katılımıyla oluşmaktadır.

Değerlendirme sürecinde net bugünkü değer, asgari hasılat taahhüdü ve bu hasılat üzerinden işletmecinin alacağı asgari komisyon oranının yanı sıra katılımcıların şans oyunları alanındaki deneyimi, finansal yeterliliği ve teknik altyapı kriterleri de dikkate alınmıştır.

Süreç, Türkiye Varlık Fonu Yönetimi AŞ ile Sisal – Şans Ortak Girişim Grubu’nun ilgili hizmet alım sözleşmesinin imzalanmasıyla tamamlanacak ve kamuoyuna açıklama yapılacaktır."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.