1. HABERLER

  2. EĞİTİM | BİLİŞİM | TEKNOLOJİ

  3. iOS Uyarısı, 'iMessage ve FaceTime' Ayarlarınızı Gözden Geçirin!
Okullar 20 Şubat’a Kadar Kapalı

Okullar 20 Şubat’a Kadar Kapalı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Maraş merkezli depremler nedeniyle eğitim öğretime verilen aranın tüm Türkiye'de 20 Şubat'a kadar uzatıldığını açıkladı. 

A+A-

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Mahmut Özer, "Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye'de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık" açıklaması yaptı.

Özer, "Tüm Türkiye'deki on binlerce gönüllü öğretmenlerimiz sahada çalışıyor. Bu süreci aksatmamak için tüm Türkiye'nin 71 ilinde 13 Şubat'a kadar olan tatili 20 Şubat'a kadar uzatıyoruz" dedi.

20 ŞUBAT'A KADAR EĞİTİME ARA VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanı Özer "Yaşadığımız deprem felaketi nedeniyle eğitim öğretime verdiğimiz arayı tüm Türkiye'de 20 Şubat’a kadar uzatma kararı aldık" dedi.

ÜNİVERSİTELERİN AÇILIŞI DA ERTELENDİ

YÖK de, tüm yükseköğretim kurumlarında bahar eğitim ve öğretim dönemi açılışının ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini açıkladı.

YÖK'ten yapılan duyuru şöyle: "Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat 2023 günü meydana gelen ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen deprem nedeniyle;

Bu bölgeden olup diğer illerdeki yükseköğretim kurumlarımızda öğrenim gören öğrencilerimizin eğitim ve öğretime katılamayacak olmaları,

Bu öğrencilerimizden bir kısmının yakınlarının afetten doğrudan etkilenmiş olmaları,

Yükseköğretim kurumlarımızdaki başta öğrencilerimiz olmak üzere akademik ve idari personelimizin arama, kurtarma ve yardım faaliyetlerine katılmaları,

dikkate alınarak tüm yükseköğretim kurumlarımızda bahar eğitim ve öğretim döneminin açılışı ikinci bir duyuruya kadar ertelenmiştir." 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler