1. HABERLER

  2. EKONOMİ | FİNANS | OTOMOTİV

  3. Dünyanın En Büyük Fuarına Bursa’dan Yoğun Katılım
Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Türkiye pazarına 2016’nın Mart ayında İstanbul’da açtığı ilk showroomu ile giriş yapan Lexus, sunduğu hizmetlerle kısa sürede farkını ortaya koyarak, lüksün tanımını değiştirmeye devam ediyor.

A+A-

Türkiye pazarına 2016’nın Mart ayında İstanbul’da açtığı ilk showroomu ile giriş yapan Lexus, sunduğu hizmetlerle kısa sürede farkını ortaya koyarak, lüksün tanımını değiştirmeye devam ediyor. Lexus, şimdi ise bu ayrıcalığı gerçekleştirilen özel bir etkinlikle Eskişehirlilerle buluşturdu.

Dünyanın en iyi otomobillerini üretmek felsefesiyle yola çıkan Lexus, Türkiye’de premium segmente bambaşka bir bakış açısı getirdi. İstanbul’da Mart ayında açılan ilk showroom’un ardından nisan ayında İstinye Park’ta açtığı pop-up showroom ile dünya markaları arasında yerini alan Lexus, fark oluşturan otomobillerini bir davet ve test sürüşü ile birlikte Eskişehirlilerle buluşturdu. Lüks otomobil üretiminde geleneksel el işçiliği ile yüksek teknolojiyi bir araya getiren Lexus markası, 1989 yılında satışa başladığı ABD’de kısa sürede kalitesi ile kendini kabul ettirerek, otomobil sektöründe en genç lüks marka unvanını elde etti. Bu başarının ardında, beklentilerin ötesinde olan kalite ve yeni teknolojilere ek olarak müşteri hizmetlerinde de fark oluşturması yer alıyor. Mart ayından itibaren Türkiye pazarına giren ve sınıfında ilkleri ortaya koymayı başaran Lexus, Rixos Thermal Eskişehir Hotel’de düzenlenen basın toplantısıyla ilk kez Eskişehir’de sergilendi.

Çok genç olması rağmen kendini kanıtlamış bir marka

Basın toplantısında konuşan Lexus Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur, markanın rakiplerine kıyasla oldukça genç olduğunu söyledi. Okutur, “Lüks otomobil üretiminde, geleneksel el işçiliği ile yüksek teknolojiyi bir araya getiren Lexus markası, aslında rakiplerine bakıldığı zaman çok genç, hatta dünyanın en genç markası diyebileceğimiz bir marka. 1989 yılında Amerika Pazarına sunduğu ürünlerle hayatına başlayan markamız, çok kısa zamanda kendine kalite ve teknolojisi ile ayrı bir yer edindi. Bu başarının ardında beklentilerin ötesinde olan kalite ve yeni teknolojilere ek olarak, müşteri memnuniyetinde fark oluşturması da yer almaktadır” dedi.

Fark oluşturan hizmetler

Lexus markasının fark ortaya koyan hizmetlerinden de bahseden Selim Okutur, “Her Lexus sahibinin bir özel danışmanı var. Bu danışma, her müşteriyle ilgili ihtiyaçları karşılamak üzere hazır bulunmaktadır. Biz o kadar iddialıyız ki; eğer bir Lexus arıza yapar da çözülemezde, helikopter ile teknisyen göndermeye bile hazırız. Müşterilerimize özel TIR’larla araçlarını teslim ederek hizmet veriyoruz. Hatta müşterilerimiz tatil yerlerine araçlarını sürerek gitmek yerine uçakla gitmek isterlerse, özel TIR’larla araçlarını bulunduğu bölgeye taşıyoruz. Bu hizmeti Türkiye’nin her yerine veriyoruz” şeklinde konuştu.

Satış sonrası geri alma garantisi

“Yeni bir marka olduğumuz için, müşterilerimiz kafasında oluşan soru işaretlerini de çözmek amacıyla, yeni bir program başlattık” diyen Lexus Türkiye Operasyonlar Direktörü Selim Okutur, “Satın alma dediğimiz hizmet bunlardan bir tanesi. Eğer müşterilerimiz araçlarını aldıktan sonra satmak isterse, piyasada rakiplerinin değer kaybıyla geri almayı garanti ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Lexus, teknolojiyse öne çıkan bir marka

Okutur, Lexus markasının teknolojiyse öne çıkan bir marka olmasına rağmen, farklı tasarımlarıyla da dikkat çeken bir otomobil olduğunu dikkat çekerek, konuşmasına şöyle devam etti:

“Lexus Amerika’da doğmuş bir marka, son 5 yıldır en sorunsuz marka unvanını almaktadır. İngiltere’de, 12 yılda 11 defa en beğenilen marka unvanını almıştır. Bütün bunların arkasında, yüksek teknoloji, yüksek kalite ve müşteri hizmeti anlayışı yer almaktadır. Yüksek teknolojilerden bir tanesi de Hybird teknolojisidir. Dünyada Hybird teknolojisinde öncü bir markadır. İnşallah önümüzdeki yıllarda Hybird modeller yaygınlaştıkça, bu modeller de yaygınlaşacaktır.”

“Lexus’la tanışmam 1994 yılında oldu”

Toyota Plaza Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ise, kendisinin de 1994 yılında Lexus marka 2 otomobil aldığını ve halen kullandığını söyledi. Eskişehir’de Lexus’un ilk sahibi ise markanın RX200 Exclusive modelini tercih eden Toyota Plaza Sarar Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar, “Lexus iyi bir marka., dünyanın en güzel arabalarından bir tanesi. Benim Lexus’la tanışmam 1994 yılında oldu. O zaman 2 tane Lexus aldım. İkisi de halen duruyor, binmeye devam ediyoruz. Eskişehir’de de bunun temsilciliğini inşallah biz yapacağız. Bu araçlar 5 kıtada var. Sorunsuz olduğu için dünyanın her yerinde kullanılıyor. Ben kendim ithal etmiştim, ancak şimdi Türkiye’ye geldi. Lexus markasına hoş geldin diyorum. Ben her marka arabaya bindim ama, bu araçlardaki kullanma zevki gerçekten çok farklı. Eskişehir’de de inşallah bu arabanın güzel bir showroomunu açarız. Servis hizmetlerini de biz yapmaktayız. Sahibi olan kişiler bizlerde aracın bakımını garantili olarak yaptırabilir” şeklinde konuştu.

Lexus markasının RX, RC, RCF, GS, LS, IS, NX modellerinin sergilendiği basın toplantısının ardından Lexus otomobilleriyle test sürüşü de gerçekleştirildi.

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

Lexus’tan Eskişehir Çıkarması

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.