1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. En Güzel Çiçekli Balkonlar Seçildi
Koordinatör Vali Bilgin: 'Geç Geldik, Özür Dileriz'

Koordinatör Vali Bilgin: 'Geç Geldik, Özür Dileriz'

Antep'in Nurdağı ilçesinde koordinatör vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin'in, ilçedeki depremzedelere yaptığı açıklama gündem oldu.

A+A-

Antep'in Nurdağı ilçesinde koordinatör vali olarak atanan Şırnak Valisi Osman Bilgin'in, ilçedeki depremzedelere yaptığı açıklama gündem oldu.

Konuşmasının yer aldığı ve sosyal medyada yayılan videoda Bilgin, "Kusura bakmayın belki geç geldik ama durum gördüğünüzden, bildiğinizden çok daha vahim. Açıklanan rakamlardan üç, dört belki beş kat daha kötü" diyor.

Vali Bilgin konuşmasının devamında, "Bazı illeri komple yıkıp yeniden iller yapacağız. Dolayısıyla böyle gördüğünüz İstanbul depremi veya Erzincan hiçbirine benzeyen bir deprem değil. Şehirler haritadan silinecek yeni haritalar oluşturulacak. O nedenle devlet olarak, devletin görevlileri olarak geç geldiysek sizden özür diliyoruz" ifadelerini kullanıyor.

Vali Bilgin daha önce de "Yaşadığımız afet çok büyük afet. Nurdağı ilçesine ilişkin kararı aldık Çevre Şehircilik Bakanı Murat Kurum'la. İlçeyi komple yıkıyoruz, tamamını, yüzde yüzünü" demişti.

AÇIKLANAN RAKAMLARDAN 5 KAT DAHA KÖTÜ

Vali Bilgin açıklamada şunları kaydetti: "Yaşadığımız afet çok büyük bir afet. Bir örnek vermek istiyorum. Nurdağı ilçesinin -dün akşam kararını aldık Sayın Çevre Bakanı ile- ilçeyi kaldırıyoruz. Komple yıkıyoruz. Tamamını yüzde yüzünü yıkıyoruz. Yaşanan felaketi anlayın diye anlatıyorum size. Şu anda 150 ölü çıkan apartman var.

Tabii ki yüce Allah'ın takdiri ilahisi. O olmadan bir saniye bile adım atamayız ve bir saniye sonrasına da hükmedemiyoruz. Ben Trabzonlu olduğum için bizde hocalık fazladır onu da söyleyeyim. Hocam burada olduğu için çok fazla konuşmuyorum da. Şunu anlatmaya çalışıyorum biz insan olarak üzerimize düşeni yapmalıyız. Biz onun için buraya geldik. İnsan olma gereği. Devletin temsilcisi olarak sizlerle beraber olmak, sizi dinlemek için geldim. Kusura bakmayın belki geç geldim ama durum gördüğünüzden bildiğinizden çok daha vahim. Açıklanan rakamlardan en az 3-4 belki 5 kat daha kötü. Bazı illeri komple yıkıp yeniden iller yapacağız.

ŞEHİRLER HARİTADAN SİLİNDİ

Dolayısıyla gördüğünüz İstanbul veya Erzincan depremi... Hiçbirine benzeyen bir deprem değil. Şehirler haritadan silindi, yeni haritalar oluşturulacak. Devlet olarak, devletin görevlileri olarak geç gelmişsek sizden özür diliyoruz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.