Kılıçdaroğlu'ndan 'Benimle misiniz?' Çağrısı

Kılıçdaroğlu'ndan 'Benimle misiniz?' Çağrısı

Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor. Ama artık karar verin" sözlerine; Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş ve Tunç Soyer "Yanınızdayız" diyerek cevap verdi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İzmir’de partisinin Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. 

CHP milletvekillerinin katıldığı toplantıda Kılıçdaroğlu’nun gündemi seçim, ekonomik kriz ve hükümetin politikalarıydı.

İktidar olduklarında demokrasinin, saydam devletin, halka hesap vermenin, dürüst çalışmanın ve devlette liyakatin nasıl olduğunu tüm dünyaya göstereceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, CHP olarak tarihi sorumluluğun farkında olmaları gerektiğini söyledi. Birlikte çalışmak durumunda olduklarını ifade etti.

Kılıçdaroğlu sonrasında şöyle konuştu: "Ben sürekli yürümeye ve ilerlemeye kararlıyım ve hiçbir şey beni inandığım yoldan geri çeviremez. Bu ülkeyi seven insanların, gerçek vatanseverlerin umutları ve duaları her yerde bizimle birlikte yürüyor, buna inanın. Ve yine buna inanın bu mücadelede halk düşmanlarını birlikte yeneceğiz. Özgürlük, doğruluk ve adalete susamış halkımıza kurtuluşu beraber getireceğiz.

“Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz? Bazılarınızın sesi çıkmıyor, bazılarınızın da isteyerek veya istemeyerek zarar verdiğini görüyorum. Ama artık karar verin. Bu halk düşmanlarını beraber yenecek miyiz, yenmeyecek miyiz? Benimleyseniz benimle olduğunuzu da artık hissetmek istiyorum. Sırtımı size yaslayacağımı bilmek istiyorum."

Belediye başkanlarından destek geldi

Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısına CHP'li belediye başkanlarından yanıt geldi. İlk olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Her koşulda sayın genel başkanımızın yanındayım" diye yazdı.

Ardından da Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş Kılıçdaroğlu ile birlikte çekildiği fotoğrafını paylaşarak "Adil yarınlar, huzurlu bir gelecek için her zaman yanınızdayım" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de bir paylaşım yaparak "Umut, barış ve adalet dolu bir Türkiye için Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayım" diye yazdı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler