1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars | HDP Kars İl Eşbaşkanı Gözaltına Alındı
Kars'ta Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları

Kars'ta Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları

Kars’ta “Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları” toplantısı düzenlendi.

A+A-

Kars’ta “Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları” toplantısı düzenlendi.

AK Parti Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Türkiye’nin terör belasından ancak birlikte olmakla kurtulacağını belirtti.

AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı’nın düzenlediği “Yeni Türkiye’de Sivil Toplum Buluşmaları” toplantısında STK’larla bir araya gelen Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, “Ecdadımız birlikte yaşadı. Binlerce yıl birlikte yaşadı. Ve bu ülkeyi bize emanet etti. Bizlere düşen tek bir şey var. Hepimiz evlatlarımız için yaşıyoruz öyle değil mi? O zaman yaşanabilir bir ülkeyi evlatlarımıza birlikte bırakacağız. Bu terör belasından birlikte kurtulacağız. Kurtulabilmemizin tek bir şartı var. Kardeşlik!” dedi.

30-35 yıldır devam eden bir kargaşa var. Bu nasıl finansa ediliyor? Sorusunun cevabını da veren Uysal, “Sadece bunu düşünmenizi istiyorum. Bir örgüt bu kadar parayı tesis, temin edebilir mi? Haraç almakla, uyuşturucu ticareti ile bu parayı tamamlaması mümkün mü? Bunlar teşörenlik yapıyor arkadaşlar. Biz ecdadımız Çanakkale harbinde 7 düvele birlikte mücadele ettiler. Ama bugün inanın ki biz 70 düvele mücadele ediyoruz. Bizi o gün yenemediler, bugün de yenemeyecekler, yarında yenemeyeceklerdir. Ama bir şartla biz 7 düvelle mücadele ederken nasıl bir olduysak, birlikte olduysak, bugün de birlik beraberliğimizi korumak zorundayız. Aksi takdirde duvardan bir tuğlayı alacak olursan o duvar göçecektir. Binlerce yıl göçmeyen o duvarı inanıyorum ki bundan sonra da göçürmeyeceğiz” diye konuştu.

Toplantıda, yeni anayasa ve devam eden terör sorunlarının yanı sıra Kars’ın yerel sorunları da konuşuldu.

Karayolları 18. Bölge Müdürlüğü Salonu’nda düzenlenen toplantıya, AK Parti Genel Merkez Halkla İlişkiler Başkan Yardımcıları Karabük Milletvekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Fatma Betül Keskin, Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Kaya, Kadın Kolları Başkanı Nurgül Güner ve STK Temsilcileri katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.