Kars'ta Şehit ve Gazi Yakınlarına İftar

Kars'ta Şehit ve Gazi Yakınlarına İftar

Kars Valisi Rahmi Doğan, şehit yakınları ve gazi aileleriyle iftarda bir araya geldi.

A+A-

Kars Valisi Rahmi Doğan, şehit yakınları ve gazi aileleriyle iftarda bir araya geldi.

Vali Rahmi Doğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından bir otelde düzenlenen iftar yemeğinde bir araya gelerek iftarını açtı.

Kars Valisi Rahmi Doğan, vatanın bekası uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerin ve gazilerin aileleriyle bir arada olmaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

“BU TOPRAKLARIN GELECEĞİ İÇİN BİZ ŞEHİT VERMEYE DEVAM EDECEKSEK SEVE SEVE BU UĞURDA CANLARIMIZI FEDA EDECEĞİZ”

Bu toprakların geleceği için biz şehit vermeye devam edeceksek seve seve bu uğurda canlarımızı feda edeceğiz. Vatan için canlarını feda eden, kanlarını bu toprağa akıtan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize Allah’tan şifalar diliyorum diyen Vali Rahmi Doğan, “Bu akşam şehitlerimizin emaneti olan sizlerle bir arada bulunmaktan dolayı duyduğum memnuniyeti ifade etmek isterim. Az önce İl Müftümüz dua ederken 1064 yılından bahsetti. Burada bir şeye dikkat çekmek isterim ki bin yıldır olduğumuz bu topraklarda bu zaman zarfı çok uzun bir süre gibi gözüküyor olabilir ama aslında öyle de değil. Tarihte bir Emevi Devleti vardı İspanya’da kurulmuş ve 800 yıl yaşadıktan sonra bugün İspanya’da sadece onların kalıntıları var. Buradan yola çıktığımızda şunu anlamamız gerekiyor ki bin yıl devletler için, milletler için çok kısa bir süre. Bu nedenle bu uğurda çok şehit verdik, hala da malumunuz Güneydoğu’da ciddi bir süreç devam ediyor ve ne yazık ki 600’e yakın şehit verdik ve hala mücadelemiz devam ediyor. Dolayısıyla bu şuurda çocuklarımızı bilinçlendirmemiz lazım, bu toprakların geleceği için biz şehit vermeye devam edeceksek seve seve bu uğurda canlarımızı feda edeceğiz” dedi.

“KAPILARIMIZ SİZLERE SONUNA KADAR AÇIK. BURADAN TAAHHÜT EDİYORUM”

Son Valiler Kararnamesiyle Kars’ta görev yapmaya başlayan Vali Rahmi Doğan, göreve geldiği andan itibaren şehit ve gazi aileleriyle bir araya gelmek istediğini ve bundan sonra da hiçbir randevu talebi olmadan kendilerine kapılarının açık olduğunu söyledi.

Doğan, “Bir haftadır Kars’tayım. Bu bir haftalık süreç içerisinde ilk olarak sizlerle bir arada olma arzusundaydım ve bu akşam birlikteyiz. Kapım her zaman sizlere açık, hiçbir randevu talep etmeden ne zaman isterseniz sizlerle görüşmeye hazırım. Sizlerin dertleriyle dertleşmek, birlikte olmak ve varsa sorun imkanlar kabiliyetinde bunları ortadan kaldırmak için mücadele vereceğim. Bunu buradan bir taahhüt olarak ifade ediyorum. Her zaman kapım sizlere açık. Rabbim sizlere çoluğunuzla çocuğunuzla güzel ömürler nasip etsin” şeklinde konuştu.

Yenilen iftar yemeğinin ardından Vali Rahmi Doğan ve Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Aydın Acay ve Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Muhsin Ağçay ile birlikte masaları tek tek dolaşarak şehit yakınları ve gazilerle bir süre sohbet etti. Şehit ve Gazi ailelerinin masalarını oturan Doğan, bir süre onlarla sohbet etti. Ailelerden her türlü sorun ve sıkıntılarını mutlaka kendisine iletmelerini isteyen Doğan, valilik kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Kars İl Müftüsü Mehmet Genç’in şehitler için dua ettiği iftar programına, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Kafkas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sami Özcan, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Jandarma Alay Komutanı Albay Murat Kınay, vali yardımcıları, AK Parti Kars İl Başkanı Adem Çalkın, daire müdürleri ile çok sayıda şehit ve gazi ailesi katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.