1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Bakan Arslan, Kaü’de Ders Verecek
Kars’ta Kara Av Sezonu Sona Erdi

Kars’ta Kara Av Sezonu Sona Erdi

Kars’ta 2015-2016 yılı kara avcılığı ‘av sezonu’ sona erdi. Yasağa uymayanlar hakkında ise yasal işlem yapılacak.

A+A-

Kars’ta 2015-2016 yılı kara avcılığı ‘av sezonu’ sona erdi. Yasağa uymayanlar hakkında ise yasal işlem yapılacak.

Konuyla ilgili Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 21. 02.2016 tarihi itibariyle av sezonun sona erdiği belirtildi.

Kars Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Bilindiği üzere, yasal olarak kara avcılığı “av sezonu” içerisinde yapılabilmektedir. Av sezonu, av ve yaban hayvanlarının eş tutma, üreme, yavru büyütme ve erginleşme gibi yaşama evreleri dikkate alınarak belirlenmekte olup, 2015-2016 Av Dönemi Merkez Av Komisyonu kararı ile belirlenen av sezonu il genelinde 15.08.2015 tarihinde başlamış ve 21.02.2016 tarihi itibariyle kapanmıştır. Av sezonu dışında avlanmak kesinlikle yasaktır” denildi.

Av sezonu dışında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacağına dikkat çekilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Av sezonu dışında avlanılmaması, av ve yaban hayvanlarının rahatsız edilmemesi, yavru ve yumurtalarının toplanılmaması ve bu tür yasadışı faaliyetlerde bulunanların Orman ve Su İşleri İl Şube Müdürlükleri ile Orman İşletme Müdürlükleri, Jandarma ve Emniyet birimlerine ve Fahri Av Müfettişlerimize bildirilmesi hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi sürdürülebilir av ve yaban hayatı yönetimi açısından önem araz etmekte olup, av sezonu dışında 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine muhalefet edenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.