Kars'ta İtfaiye Müdürlüğü Çalışmaları

Kars'ta İtfaiye Müdürlüğü Çalışmaları

Kars Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, İtfaiye Müdürlüğü’nün 1 Ocak-31 Aralık 2015 tarihleri arasından yaptığı çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulundu.

A+A-

Kars Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, İtfaiye Müdürlüğü’nün 1 Ocak-31 Aralık 2015 tarihleri arasından yaptığı çalışmalarla ilgili değerlendirmede bulundu.

Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, 2015 yılı içerisinde 55 personelle 24-24 ile 24-48 takviyeli nöbet uygulaması yaparak çalışmaların sürdürüldüğünü, mevsimine göre 24-48 takviye sistemi ile çalışmalarını yürüttüklerini belirtti.

İtfaiye Müdürlüğü’nce 2015 yılında il genelinde 194 yangına müdahele ettiklerini ifade eden Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, “01 Ocak-31 Aralık 2015 tarihleri arasında şehir merkezi ile ilçe ve köylerimizde müdürlüğümüzün müdahale ettiği yangın sayısı 194 adet olup’ bu yangınlardan 126 adeti başlangıçta söndürülmüş, 54 adeti Kısmen yanarak söndürülmüş, 12 adeti ise tamamen yanmıştır. Tamamen yanan yangınların ekseriyeti ilçe ve köylerde meydana gelen, ulaşım zorluğundan kaynaklanan yangınlardır. Bu yangınlarda meydana gelen maddi zarar miktarı tahminen 1.181.250.00 TL. olmuştur” dedi.

İtfaiye Müdürlüğü’nce yürütülen çalışmalalar hakkında değerlendirmelerde bulunan Ünsal, “2015 yılında 1 Adet hidrolik merdivenli 1 adet dijital sistemli arazöz aracı, 2 adet su tankeri, 1 Adet Sepetli bomlu araç olmak üzere 5 adet araçla vatandaşlara çeşitli hizmetler verildiğini kaydetti.

Kars’ta bulunan Resmi Kurum ve Kuruluşların yangın söndürme cihazları ve malzemeleri yönetmelik doğrultusunda kontrol edilerek, sonucunda tanzim edilen raporlar ilgililere verildiğini ve eksiklikleri görülen kurum ve kuruluşlara gerekli uyarıları yaptıklarına dikkat çeken Ünsal, “İtfaiye Müdürlüğü’ne intikal ettirilen ruhsat dilekçeleri doğrultusunda toplam 259 iş yerinin kontrolü yaptırılarak, yapılan kontrol sonucu uygunluk raporları tanzim edilerek gereği yapılmıştır. Binalarda yapılan kontroller sonucu yapı kullanım izni raporu 31 rapor tanzim edilmiştir” şeklinde konuştu.

Kars Belediye Başkan Yardımcısı Taner Turan Ünsal, İtfaiye Müdürlüğü’nce yapılan çalışmaları şöyle sıraladı:

“Şehir merkezindeki tüp geçit, bimbot, dolmuş durakları ile kaldırımların yıkanması, yeşil alanların, ağaçların, caddelerin sulanması mevsim şartlarına göre müdürlüğümüzce yapılmıştır. Yine mevsim itibari ile zaman zaman yağan şiddetli yağmurlardan dolayı oluşan sel baskınlarına ilgili müdürlüklerimizle iş birliği içerisinde müdahale edilerek gerekli kurtarma ve tahliye işlemleri yapılmıştır. Şehir merkezinde bulunan ve polen üreten ağaçların budama ve kesim işlemleri Park Bahçeler müdürlüğümüzle iş birliği içerisinde merdivenli Araçlarımız, ekipmanlarımız ve personellerimiz sayesinde yapılmıştır.2015 Yılı içerisinde muhtelif tarihlerde meydana gelen trafik kazalarında elimizde mevcut bulunan imkânlar dâhilinde gerekli müdahaleler ve kurtarma işlemleri yapılmıştır. 2015 yılı içerisinde 24 adet trafik kazasına müdahale edildi. Bu kazalarda 51 yaralı kurtarıldı ve 3 kişi EX olarak çıkarıldı. Kış mevsimi başlamadan Önce ve kış ayları boyunca Kamu Kurum ve Kuruluşları ile şahısların kalorifer ve soba bacalarının temizliği ekiplerimiz tarafından makbuz mukabil yapılarak, sonucunda tanzim edilen raporlar ilgililerine verilmiştir. Kış mevsimi boyunca kurum kuruluşlara ait hizmet binaları ve şahsa ait binaların çatılarında oluşan buz saçakları ekiplerimizce temizleme çalışmaları yapılmamaktadır. Su şebekemiz, depolarımız ve su kuyularımızda meydana gelen arızalar şebeke çalışmaları, elektrik kesintileri nedeniyle meydana gelen aksaklıklar su işleri müdürlüğümüzden alınan bilgiler doğrultusunda mahalleler ve suyu akmayan resmi kuruluşların su talepleri imkânlar dâhilinde karşılanmıştır. 2015 Yılı içerisinde müdürlüğümüzden toplam 5 bin 724 adet araç çıkışı yapıldı.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.