1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. SARIKAMIŞ

  4. Göksal Toksoy’un Dünya Kadınlar Günü Mesajı
Kars'ta Gösteriler Yasak !

Kars'ta Gösteriler Yasak !

Kars Valiliği, il merkezi ve ilçelerde toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, miting stant açma ve çadır kurma gibi etkinliklere izin verilmeyeceğini açıkladı.

A+A-

Kars'ta, bugünden itibaren il merkezi ve ilçelerde toplantı ve gösteri yürüyüşü, basın açıklaması, miting stant açma ve çadır kurma gibi etkinliklere izin verilmeyecek.

Kars Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi: "Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızmış FETÖ/PDY terör örgütü mensuplarınca cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyetinin anayasal düzenini ve hükümetini ortadan kaldırmaya yönelik silahlı darbe girişimi aziz milletimizin şanlı direnişi ile hedefine ulaşmadan engellenmiştir.

Engellenen silahlı darbe girişimi neticesinde başlatılan Olağanüstü Hal döneminde ve devam eden süreçte FETÖ/PDY mensuplarınca başta devlet büyüklerimiz, siyasi parti temsilcileri, Valiler, Kaymakamlar, adli işlemleri yürüten Hakimler/Savcılar ve İl Emniyet Müdürleri olmak üzere örgüte yönelik yapılan operasyonel faaliyetlerde aktif rol alan kamu personeli ile toplum içinde siyasal, sosyal, kültürel ve ekonomik kimliği olan şahıslara yönelik her türlü saldırının yapılabileceği, silahlı darbe girişimine tepki göstermek ve demokrasiye sahip çıkmak amacıyla meydanlarda toplanan vatandaşlar ile buralarda görevli güvenlik güçlerine yönelik eylemler gerçekleştirebileceği, yurtiçi ve yurt dışında PKK/KCK, DHKP-C ve diğer sol terör örgütleri ile işbirliği yaparak ülkemiz aleyhine olumsuz kamuoyu oluşturmaya yönelik halen yürüttükleri faaliyetlerini artırarak devam ettirebilecekleri değerlendirilmektedir.

Bu nedenle; terör örgütü planlarının bertaraf edilmesi, tesis olunan huzur ortamı ile milli güvenlik ve kamu düzeninin bozulmaması, Cumhuriyetin temel nitelikleri, devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasını teminen; 2935 sayılı Olağanüstü Hal Kanunu’nun 11’nci maddesinin (m) bendi ile 14’üncü maddesinin (c) bendi hükümlerine istinaden ilimiz genelinde yapılacak olan kapalı ve açık yer toplantıları, gösteri yürüyüşleri, imza stantları, çadır kurma, basın açıklaması vb. faaliyetler Olağanüstü Hal süresince ilimiz genelinde yasaklanmıştır."

Haberin Uzantısı

OPERASYONLAR DEVAM EDİYOR

Kars'ta, Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında bugüne kadar gözaltına alınan 526 kişiden 206'sının tutuklandığı bildirildi.

Kars Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, "ilimizde konu ile ilgili yapılan çalışmalarda (11.08.2016, saat 08:00 itibariyle); toplam (526) kişi gözaltına alınmış olup, bunlardan; (184)’ü adli kontrol şartıyla olmak üzere (252)’si serbest bırakılmış, (206)’si tutuklanmış ve (5)’i sivil, (20)’si kamu görevlisi olmak üzere (43)’ü değişik unvandaki emniyet personelinin gözaltı durumları devam etmekte, (23) şahıs firari durumdadır.

Tutuklanan (206) şahısların dağılımı şu şekildedir: "Tuğgeneral (2), Albay (3), Yarbay (9), Binbaşı (10), Yüzbaşı (8), Üsteğmen (15), Teğmen (6), Asteğmen (1), Astsubay (15), Uzman Çavuş (45), uzman erbaş/er (26), Vali Yardımcısı (2), Kaymakam (1), Hakim-Savcı (11), Emniyet Müdürü (1), Emniyet Amiri (1), Komiser Yardımcısı (1), Öğretmen (31), memur (2), sivil (16)." olduğu bildirildi.

SELİM VE SARIKAMIŞ'TA OPERASYON!

Kars'ın Selim ve Sarıkamış ilçesi Karanlıkdere bölgesinde Jandarma tarafından PKK'ya yönelik genişkapsamlı operasyonun icra edildiği bildirildi.

Operasyon hakkında yapılan açıklamada; "10.08.2016 günü saat 10:20 sıralarında Top Tepe’nin kuzeyinde bulunan isimsiz dere yatağında (1) adet sığınak tespit edilmiş ve sığınak içerisinde (10) adet dolu ve (14) adet boş tüp ele geçirilmiştir.

Akyol Tepe’nin güneydoğusunda bulunan isimsiz mevkiinde 13:00 sıralarında (3) kişinin barınabileceği sığınak tespit edilmiştir.

Top Tepe’nin kuzeydoğusunda bulunan Karanlıkdere yakınlarında 15:05 sıralarında toprağa gömülü halde (10) adet jelikan bulunmuş, jelikanlar içerisinde muhtelif yaşam malzemeleri ile çeşitli miktarlarda yiyecek maddesi ele geçirilmiştir.

Tespit edilen sığınaklar ve ele geçirilen malzemeler, Selim Cumhuriyet Savcılığının talimatı ile olay yerinde imha edilerek kullanılmaz hale getirilmiştir.

Kars İl Jandarma Komutanlığı, asli vazifesi olan tüm vatandaşlarımızın emniyet ve huzuru ile asayişin temin ve muhafazasını sağlamak için sorumluluk sahasında son BTÖ mensubu etkisiz hale getirilinceye kadar terörle mücadele faaliyetlerine kesintisiz olarak devam edecektir." ifadeleri kullanıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.