Kars’ta Ahilik Haftası Etkinliği

Kars’ta Ahilik Haftası Etkinliği

Kars’ta Ahilik Haftası’nın 29. yıldönümü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KARSESOB) tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla...

A+A-

Kars’ta Ahilik Haftası’nın 29. yıldönümü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Kars Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KARSESOB) tarafından Valilik önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan etkinlik Küçük Sanayi Sitesinde devam etti.

Vali Günay Özdemir, ahilik teşkilatının bizim gelenek ve göreneklerimizle birleşmiş, tarihimizden, inancımızdan haz almış, inancımızla bütünleşmiş bir anlayış biçimi olduğunu belirtti.

Özdemir, “Ahilik teşkilatı kendine has Anadolu’nun oluşturduğu, Anadolu insanının oluşturduğu bir yaşam biçimidir, bir kültür, bir medeniyettir. Esnaflarımızın, halkımızın özellikle bu anlayışı tekrar geliştirmesi gerekir” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Vali Günay Özdemir, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, KARSESOB Başkanı Adem Burulday, Ticaret İl Müdürü Adem Beyribey ve kurum müdürleri tarafından yılın ahisi seçilen esnaflara kuşak bağlanarak plaket verildi. Daha sonra katılımcılara ahilik yemeği ikram edildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.