1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars’ta 8 Aylık Asayiş Raporu
Kars’ta 8 Aylık Asayiş Raporu

Kars’ta 8 Aylık Asayiş Raporu

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü'nce 2018 yılının ilk 8 aylık değerlendirilmesi yapıldı.

A+A-

Kars İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü'nce 2018 yılının ilk 8 aylık değerlendirilmesi yapıldı.

Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan değerlendirmede, tüm olaylarda geçen yıla oranla yüzde 8, son 3 yıllık ortalamda ise yüzde 41'lik azalma olduğu ortaya çıktı.

Kars İl Emniyet Müdürlüğü'nce yapılan 8 aylık değerlendirmede, Önleyici Polislik kapsamında yapılan devriye ve kontrol hizmetleri, şüpheli şahıslara yönelik yapılan planlı operasyonlar, suç işleyenlerin devamlı takip altında tutulmaları neticesinde tüm olaylarda geçen yıla göre uüzde 8 oranında bir azalma, son 3 yıllık ortalamalara bakıldığında ise yüzde 41 düzeyinde bir azalma olduğu görüldü.

Ayrıca kişilere karşı meydana gelen olayların önlenmesinde gösterilen başarılı çalışmalarla 2018 yılında tüm olaylarda yüzde 11 oranında düşmüş ve meydana gelen olayların tamamı aydınlatılmış suç işleyenler; suç eşyası, silah ve bıçaklarla birlikte adalete teslim edilerek yargılanmaları sağlandı.

Malvarlığına karşı meydana gelen olaylar ise yüzde 7 oranında düşerken, yüzde 87 oranında aydınlatılarak olayların failleri yakalanarak adalete teslim edildi.

Millete ve Devlete Karşı, Topluma Karşı ve Takibi gereken diğer olaylarda olayların tamamı aydınlatılırken, Kars'ta değişik suçlardan aranan kişilerin yakalanmasına yönelik 8 ay içerisinde yapılan operasyonlarda 569 aranan şahıs yakalanarak haklarında işlem yapıldı.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.