1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars'ın Asırlık Lezzeti 'Çeçil Peyniri'
Kars’ta 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

Kars’ta 19 Mayıs Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kars’ta coşkuyla kutlandı.

A+A-

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Kars’ta coşkuyla kutlandı.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen tören, Atatürk Anıtına Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün çelenginin konulmasıyla başladı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürsel Polat, Mustafa Kemal Atatürk ve vatansever arkadaşlarının, Türk milletinin kudret ve kuvvetine dayanarak, kendi kararlarını kendisinin vereceği tam bağımsız bir devlet için yola çıkışlarının 97. Yıldönümün haklı gurunu yaşadıklarını söyledi.

Gürsel Polat, “Türk Milleti’nin var olma mücadelesi açısından büyük önem taşıyan 19 Mayıs 1919 tarihi, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini oluşturmuştur. Büyük Önder Atatürk’ün bu tarihi Türk gençliğine armağan etmesi de bu bakımdan büyük anlam taşımaktadır. Güçlü ve modern bir Türkiye idealini yaşatarak geleceğe taşıyacak olanalar; Cumhuriyetimizin emanetçisi gençlerimizdir” dedi.

Polat, “ Dünya’ya açık eğitimde, bilimde, sanatta, siyasette ve sporda rakabet gücününe sahip gençlerimiz gelişme ve kalkınma çabalarına büyük katkı sağlayacak, demokrasi ve özgürlük standartımızı geliştirecektir. Onların yüzlerinde ışıkta, gözlerindeki pırıltıda her yıl hada da güçlenen Türkiye’nin aydınlık geleceğini görüyor ve gençlerimize güveniyoruz. Unutmamalııyız ki ancak gençlerine güvenen, gençlerini en iyi şekilde yetiştiren bir milletler gelecekte varolabilirler.Türk ulusunun bağımsız ve özgür yaşama kararlığının bir göstergesi olan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, 19 Mayıs coşkusunun, gururunun hiç eksilmemesi ve nice 19 Mayıslara taşınması dileklerimle Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından gençlik adına bir öğrenci konuştu. Ardından Samsun’da yola çıkarak atletler tarafından getirilen temsili Türk Bayrağı Vali Günay Özdemir’e Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı’ya ve Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören’e teslim edildi. Daha sonra öğrenciler tarafından şiirler okundu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında dereceye giren başarılı sporcuların madalya ve ödülleri Vali Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı ve Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören tarafından verildi. Halk oyunları ve spor gösterisiyle son buldu.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı törenine, Vali Günay Özdemir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, Belediye Başkan Vekili Tahsin Güngören, Kafkas Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çitil, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş, Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı, AK Parti İl Başkanı Adem Çalkın, Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Gürsel Polat, daire ve kurum amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler