Kars 'Tarım ve Orman Müdürlüğü' Tescillendi

Kars 'Tarım ve Orman Müdürlüğü' Tescillendi

Kars Tarım ve Orman Müdürlüğü, TSE tarafından, "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" ile belgelendirildi.

A+A-

Kars Tarım ve Orman Müdürlüğü, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan incelemeler sonucunda hizmet kalitesi başarılı bulunarak, "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" ile belgelendirildi.

İHA'nın haberine göre, Kars İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılıkta rekabetçi, milli ve küresel çözümler üreten güçlü bir Türkiye için sürdürülebilir üretimi, yeterli ve güvenilir gıdaya erişimi, kırsal kalkınmayı ve rekabet edilebilirliği sağlamak amacıyla yenilikçi politikalar belirlemek, uygulamak ve nitelikli hizmet sunan bir kurum olmak adına faaliyetler yürütüyor.

Bu kapsamda Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğü kaliteli hizmet sunumunun devamlılığını sağlamak ve tescillemek amacıyla il dahil 7 İlçe Müdürlüğü'nde "Kalite Yönetim Sistemi" kurdu.

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından görevlendirilen heyetin yaptığı detaylı incelemeler sonucunda Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün hizmet kalitesi başarılı bulunmuş ve "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" ile belgelendirildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, "Günümüz koşullarında bilgi, teknoloji ve iletişim alanında yaşanan büyük gelişmeler toplumları kıyasıya bir rekabete ve her geçen gün yeni gelişmelerin yaşandığı ekonomik bir yarış içerisine sürüklemektedir. Hizmet alan vatandaşlarımız artık daha bilinçli, daha bilgili hale gelmiş ve beklentileri en üst seviyeye ulaşmıştır. Bu sebeple beklentileri karşılamak ve en kaliteli hizmeti sunmak adına, kuruluşlarda verilen hizmetlerin tüm aşamalarını kapsayan ve sürekli iyileşmeyi hedefleyen "Kalite Yönetim Sistemi"nin gerekliliği kaçınılmaz olmuştur. Bunun sonucunda bizler de vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunabilmek adına "Kalite Yönetim Sistemi" çalışmalarını başlattık" dedi.

Düzgün, "Uzun süren hazırlık aşamaları sonrası, TSE yetkililerinin İl Müdürlüğümüz ve İlçe Müdürlüklerimizde yaptıkları gerekli inceleme ve kontroller sonucunda, kurumumuza verilen hizmet kalitesinin tescili anlamına gelen "ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi" verilmiştir" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler