1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. SELİM

  4. Benliahmet'te Covid-19 Karantinası Kaldırıldı
Kars Belediyesi’nin Alt Yapı Çalışmaları

Kars Belediyesi’nin Alt Yapı Çalışmaları

Kars Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

A+A-

Kars Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü alt yapı çalışmalarına devam ediyor.

Belediye, şehrin muhtelif cadde ve sokaklarında çok sayıda parsel bacası, muayene bacaları, Korige kanalizasyon borusu döşeme işiyle birlikte toplam 4408,19 metre kanalizasyon hattı yapımı tamamlanarak vatandaşların hizmetine sokuldu.

Kars’ın kanayan yarası olan kanalizasyon sorunları yapılan çalışmalarla büyük oranda giderildi. Belediye yeni bir proje yaparak Kars merkez Yenişehir Mahallesi, Bahçelievler Mahallesi ve Paşaçayır mahallelerinin kanalizasyon yapım işlerini gündeme alarak çok sayıda parsel bacaları, muayene bacaları, Korige kanalizasyon borusu döşemeleri olmak üzere toplamda 8925 metre alt yapı çalışmalarını gündemine almış olup gerekli fizibilite çalışmaları başlatıldı.

Öte yandan Belediye’ye bağlı Digor Yolu TOKİ , Karacaören Mevkii ve Paşaçayır Mevkinde bulunan su kuyularında filtrasyon ve Klor dozaj pompa monta işleri tamamlanarak kuyulara montajları yapıldı. Bu çalışmalarla birlikte kuyulardan temin edilen suyun daha sağlıklı bir şekilde vatandaşa ulaşması sağlandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.