'Karakurt-Horasan Yolu' Resmen Açıldı

'Karakurt-Horasan Yolu' Resmen Açıldı

Kars ile Erzurum arasındaki "Sarıkamış-Karakurt- Horasan" bölünmüş yolu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferansla katıldığı programla resmen açıldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sarıkamış-Karakurt-Horasan yolunun 40 kilometrelik bölümünün açılışını yaptı.

Kars ile Erzurum arasındaki "Sarıkamış-Karakurt- Horasan" bölünmüş yolu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferansla katıldığı programla açıldı.

PolitiKARS'ın ajanslardan derlediği bilgilere göre; Karakurt-Horasan bölünmüş yolun açılışı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kars Valisi Türker Öksüz, Kars Milletvekilleri Ahmet Arslan, Yunus Kılıç ile Karayolları Kars ve Erzurum Bölge Müdürleri ve protokol üyeleri katıldı.

Karakurt-Horasan bölünmüş yolun açılışında konuşan Ulaştırma ve Altyapı bakanı Adil Karaismailoğlu, "Kış turizminde de ülkemiz için çok önemli bir yere sahip, dünyanın sayılı merkezlerinden, bizde şehirlerimizin büyüyen yapısına ayak uyduran ve gelişimini destekleyen ulaşım ve iletişim yatırımlarını tek tek hayata geçiriyoruz. Açılışını gerçekleştireceğimiz Sarıkamış-Karakurt-Horasan yolu da en önemlilerinden birisi, bölgemiz yakın zamanda Aras nehri üzerinde inşası devam eden Karakurt barajına kavuşacak. Barajın inşasından sonra vatandaşlarımızın konforlu, güvenli ve zamandan tasarruf ederek seyahat edebilmeleri için baraj havzası içinde kalan mevcut yol yerine yep yeni bir yolun yapımını tamamladık. Sayın Cumhurbaşkanım, 18 yıldır devam eden ulaştırma ve altyapı hamlesi, adeta Türkiye'mizin kaderini değiştirmiştir. İlmek ilmek işlediğimiz ulaştırma altyapımız, reformlarımız, dev projelerimiz ile güçlü yarınlara emin adımlarla ilerliyoruz" dedi.

Karaismailoğlu, "Avrupa'dan Asya'ya kesintisiz bağlantı oluşturan Marmaray ile Çin'e uzanan ihracat yolculuğumuz başlıyor. İstanbul'dan Çin'e ulaşacak ilk ihracat trenimiz İstanbul'dan uğurlandı. Sürekli büyüme yolunda olan gayret gösteren iki güzide kurumumuz, akıllı hareketlilik çözümlerimizle haberleşme alt yapılarımızla, ekonomimize, ihracatımıza, omuz vermeye devam ediyoruz. Güzide şehirlerimiz Kars ve Erzurum içinde 45.7 kilometre uzunluğundaki Sarıkamış-Karakurt-Horasan'ı projelendirdik. Karakurt Barajının göl sahası içerisinde geçen 3 bin 565 metre uzunluğunda 5 adet çift viyadük bulunuyor. Sarıkamış-Karakurt-Horasan yolunun hizmete sokulmasıyla güzergah üzerinde bulunan köyleri il ve ilçe merkezlerine çok daha hızlı konforlu bir şekilde bağladık. Kars ve Erzurum'u önemli merkezler haline getiriyoruz. Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattını hizmete açarak, Çin'i Londra'ya bağlayan en kısa ticaret koridorunu oluşturduk. Kars ve Erzurum Lojistik Merkezlerinin inşasını tamamlayarak hizmete açıyoruz" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Karakurt-Horasan yolunun resmi açılışı yapıldı. 

'Karakurt-Horasan Yolu' Resmen Açıldı

Haberin öncesi..

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU KARS'TA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, bir takım inceleme ve Sarıkamış-Karakurt-Horasan karayolunun açılışını yapmak üzere Kars'a geldi.

Bakan Adil Karaismailoğlu, Kars Valiliği'nde bakanlığının yatırımlarıyla ilgili bir toplantı yaptı.

LOJİSTİK MERKEZİ'NDE İNCELEME 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yapımında sona gelinen Kars Lojistik Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Bakan Karaismailoğlu, beraberindekilerle birlikte Sarıkamış-Horasan karayolunun açılışını yapmak üzere Sarıkamış'a hareket etti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler