1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Turizmciler Kars’ın Tarihi ve Kültürel Yerlerini Gezdi
Karadağ Çöplüğü Zehir Saçıyor

Karadağ Çöplüğü Zehir Saçıyor

Kars’ta çöp ve atıkların toplanarak, biriktirildiği Karadağ çöplüğü tehlike saçıyor.Yıllardan beri çözüm bulunmayan Karadağ Çöplü özellikle yağmurlu havalarda içten içe yanıyor.

A+A-

Kars’ta çöp ve atıkların toplanarak, biriktirildiği Karadağ çöplüğü tehlike saçıyor.

Yıllardan beri çözüm bulunmayan Karadağ Çöplü özellikle yağmurlu havalarda içten içe yanıyor. Çıkardığı dumanla sağlığı olumsuz etkileyen çöplük rüzgarlı havalarda da Atatürk Mahallesi’ni dumana bürüyor.

Çoluk çocuklarının pis koku ve dumandan olumsuz etkilediğini ifade eden vatandaşlar ise katı atık depolama sahasının ne zaman faaliyete geçeceğini merakla bekliyor.

Otogar’ın yanı başında bulunan ve etrafında yerleşim yerleri olan Karadağ Çöplüğünden çıkan duman ve koku mahalle sakinlerinin sık sık hastalanmasına da neden oluyor.

“Yetkililer kısa sürede çözüm bulmalı”

Uzun yıllardan beri bir türlü çözüm üretilmeyen Karadağ Çöplüğünde toplanan çöpler etrafa pis koku yayarken, dumanında çıkması içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Kapı ve pencerelerini koku ve dumandan açamadıklarını ifade eden mahalle sakinleri, yetkililerden sorunlarına kısa sürede çözüm bulmalarını istediler.

Karadağ Çöplüğü Zehir Saçıyor

Karadağ Çöplüğü Zehir Saçıyor

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.