1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Karaçanta’nın Düzmece Özgeçmişi
Karaçanta’nın Düzmece Özgeçmişi

Karaçanta’nın Düzmece Özgeçmişi

Kars’ın önceki Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir skandal haber gelmesin.

A+A-

Kars’ın önceki dönem Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta ile ilgili gün geçmiyor ki yeni bir skandal haber gelmesin.

Önceki dönem Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta’nın “hesap uzmanı” olmadığı iddia edildi.

PolitiKARS.com’un edindiği bilgilere göre, Kars Belediyesi Resmi internet sitesinde yayımlanan Karaçanta’nın özgeçmişinin de sahte ve düzmece olduğu belirtildi.

Kars Belediyesi Resmi internet sitesinde yayımlanan Karaçanta’nın özgeçmişinde ; “hesap uzmanı” olduğu yazarken, Murtaza Karaçanta’nın Açık Öğretim Fakültesi Mezunu olduğu ve başka bir alanda uzmanlık belgesinin olmadığı öğrenildi.

“Uzman” olabilmek için, ilgili konu ile alakalı, yüksek lisans yapmak, tez sunmak veya yayımlanmış bir araştırmanın bulunması gerekiyor. Hesap Uzmanlığı ise oldukça farklı, ağır bir uzmanlık konusudur.

Kendisini “Emekli Bürokrat” olarak da gösteren Karaçanta’nın SGK Kars İl Müdürlüğü kayıtlarından öğrenilen kesin bilgilere göre, SSK Muhasebesi’nde çalışan bir memur olduğu, daha sonradan “Şef”lik görevine yükseldiği ve “Şef”lik kadrosundan emekli olduğu, SSK Muhasebe Müdürlüğü gibi bir görevde bulunmadığı ve müdürlük kadrosunun olmadığı anlaşıldı.

Bir devlet kurumunda çalışan “üst düzey yönetici”ye Bürokrat denir. Siyasetçilerden farklı olarak seçim yoluyla değil, atama yoluyla göreve gelirler. Bürokratlar; Müsteşar, Genel Müdürler, Büyükelçiler, Konsoloslar, Daire Başkanları, Valiler, Kaymakamlar, Hakim ve Savcılardır. İl seviyesinde de en iyi ihtimalle Bürokratlar İl Müdürleridir.

SGK Kars İl Müdürlüğü “Şef”lik kadrosundan emekli olan Murtaza Karaçanta’nın kendisini, “Emekli Bürokrat” ve “Hesap Uzmanı” olarak tanıtması, beş yıl süre boyunca Kars halkını, il bürokrasisini ve ülkedeki kamu kurum ve kuruluşlarını aldattığı ortaya çıktı...

karacanta-ozgecmis.jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
5 Yorum
İlgili Haberler