1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars'a Yağmur ve Dolu Yağışı
Kamu Hastaneleri Birliği'nde Yolsuzluk!

Kamu Hastaneleri Birliği'nde Yolsuzluk!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kars Kamu Hastaneleri Birliği'ndeki yolsuzluk iddialarını meclise taşıdı.

A+A-

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Kars Kamu Hastaneleri Birliği'ndeki yolsuzluk iddialarını meclise taşıdı.

HDP Kars Milletvekili Ayhan Bilgen İçişleri Bakanı Recep AKDAĞ tarafından Anayasanın 98’ inci ve TBMM İçtüzüğünün 96’ ncı ve 99’ uncu maddeleri gereğince yazılı olarak cevaplandırılması istemiyle soru önergesi sundu.

Bilgen'in soru önergesi şöyle:

Kars şehrimizdeki hastanelerde yurttaşlarımızın sağlık hizmetlerinde iyileştirmeler beklemesine rağmen ne yazık ki şehrimiz sürekli yolsuzluk ve ayrımcılık iddialarıyla gündeme gelmektedir. 2016 senesinde hastanelerimizdeki hasta bakım kalitesinin artırılması beklenirken şehrimizdeki hastanelerden yakın illere hasta nakilleri yapılmaktadır. Son olarak tarafıma birçok hastane ile ilgili vahim iddialar iletilmiştir. Bu iddiaların bir an önce araştırılması ve eğer iddialar gerçekse sorumlular en kısa zamanda  adalet önüne çıkarılmalıdır.

Bu bağlamda; Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği adına yazıcı/fax cihazı alımı faturası kesilmiş olduğu tarafımıza ulaştırılmış olup böyle bir fatura işleme koyulmuş mudur? Fatura işleme koyulmuşsa alınan malzemeler nerededir?

  • Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği adına kesilmiş olan bir ticaret firmasına ait 27.10.2015 tarihli ve 001758 sayılı faturanın hayali olma ihtimali var mıdır?
  • Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği araştırmalarında usulsüz alımla ilgili bir bilgi veya soruşturma mevcut mudur?
  • Kars Harakani Devlet Hastanesinde doğrudan temin veya ihale edilerek kırtasiye malzemesi alımı gerçekleş midir?
  • Eğer böyle bir malzeme alınmışsa kimden alınmıştır?
  • Malzeme alınan firma ile hastane yöneticilerinin yakınlıkları bulunmakta mıdır?
  • Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliğinin bu konuyla ilgili bir işlemi bulunmakta mıdır? Eğer böyle bir işlem yapılmışsa sonucu ne olmuştur?

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.