1. HABERLER

  2. EKONOMİ | FİNANS | OTOMOTİV

  3. Kale Grubu 59 Yaşında
Kale Grubu 59 Yaşında

Kale Grubu 59 Yaşında

Türkiye’nin seramik sektörü lideri ve bünyesinde Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim ve Kale markalarını barındıran Kale Grubu, 59. Kuruluş Yıl Dönümü ve Seramik Bayramı’nı kutluyor.

A+A-

Türkiye’nin seramik sektörü lideri ve bünyesinde Çanakkale Seramik, Kalebodur, Kalekim ve Kale markalarını barındıran Kale Grubu, 59. Kuruluş Yıl Dönümü ve Seramik Bayramı’nı kutluyor.

Çanakkale’nin Çan İlçesi’nde bulunan Kale Seramik fabrikalarında başlayan törenler Fabrikalar içerisinde bulunan İbrahim Bodur Camii’nde okunan Mevlid-i Şerifle başladı. Okunan Mevlid-i Şerife Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz , Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Çan Kaymakamı Nurettin Kakillioğlu, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurahman Kuzu, Kale Grubu CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay katıldı. Yapılan duaların ardından Fabrikalar 30.yıl misafirhanesinde ki sünnet törenine geçildi. Fabrikaların kuruluşundan bu yana her yıl geleneksel olarak düzenlenen sünnet töreninde, bölge halkı ve çalışanların 111 çocuğu erkekliğe ilk adımı attılar. 59 yılda toplam 15 bin 156 çocuk sünnet edildi. Yapılan törende sünnet olan her çocuğa hediyeler verildi.

Sünnet Töreninde bir konuşma yapan Kale Grubu CEO’su Zeynep Bodur Okyay, "İbrahim Bey sadece bir sanayici,sadece bir girişimci değildi. İbrahim Bey, sosyal bir insandı. O yüzden bu tür törenlere geniş bir perspektifle bakardı. Fabrika çalışanlarımız tüm organizasyonlarda görev alıyor ve gelen tüm misafirlerimizi 59 yıldır karşılayarak bu işin neredeyse doktorasını yaptılar. Bu sünnet törenleri de bu bayramların vazgeçilmezlerinden birisidir. Babam İbrahim Bey, hep övünerek derdi ki; ’dedeleriyle, oğullarıyla ve torunlar ile çalıştım ne mutlu 3 kuşak ile birlikte çalıştım.’ Bu sünnet törenlerinde derdi ki, ’dedeniz de burada sünnet oldu, babanızda, sizde.’ Dolayısıyla sürekliliğin hep altını çizerdi. Sünnet tabii bizim törelerimizde adı üzerinde sünnet, gerçekten ailelerimiz içinde önemli bir vecibe’’ dedi. Ardından sünnet töreni gerçekleştirildi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.