'Genç Çiftçi'lere Destek Verilecek

'Genç Çiftçi'lere Destek Verilecek

Kars'ta "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı" kapsamında toplam 7,5 milyon lira destek verilecek.

A+A-

Kars'ta "Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı" kapsamında toplam 7,5 milyon lira destek verilecek.

İHA'nın haberine göre, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca hayata geçirilen ve Bakanlar Kurulu Kararı gereği 2016-2018 yıllarını kapsayacak şekilde genç çiftçi projelerine 30'ar bin TL. hibe verilmesini öngören Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı bu yıl da devam ediyor.

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında, Kars'ta, 2016 yılında 213, 2017 yılında 238 kişiye destek sağlandı. 2018 yılında da 248 kişiye destek sağlanacak.

Bu yıl sağlanacak olan 7,5 Milyon TL. ile birlikte Kars'a Genç Çiftçi projeleri kapsamında toplam 21 Milyon TL destek sağlanacak. 2018 yılı uygulama döneminde 248 genç çiftçiye hibe desteği verilecek.

Proje uygulamaya hak kazanan genç çiftçiler, 09 Temmuz, 13 Temmuz 2018 tarihleri arasında sözleşmelerini imzalayacak.

Sözleşme imzalayacak Genç Çiftçiler; Vergi Dairesinden vadesi geçmiş olmadığına dair belge, İcra Dairesinden icra takibinde olmadığına dair belge, SGK dan prim borcu olmadığına dair belge, T.C. Ziraat Bankası'ndan takipte borcu olmadığına dair belge ve İkametgah Belgesi gibi belgelerle başvurabilecek.

İş yapımı için ise 13 Temmuz 2018 tarihinden itibaren mahallinde uygulamaya başlanacak. Projeler, uygulamanın her aşaması İl, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri tarafından takip ve kontrol edilecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler