1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. DEM Parti'den Pankart... Kars'ta 'Taşımalı' Seçmenin Sonuçlara Etkisi!
Genç Çiftçilere 30 Bin TL Destekleme!

Genç Çiftçilere 30 Bin TL Destekleme!

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce genç girişimcilerin, müracaatlarında her hangi bir ücret talep edilmediği duyurulurken, müracaatçılar ise dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

A+A-

Kars Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’nce genç girişimcilerin, müracaatlarında her hangi bir ücret talep edilmediği duyurulurken, müracatcılar ise dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Genç Çiftçi Projesi kapsamında kırsal alanda tarımı geliştirmek sürdürülebirliği sağlamak girişimciliği artırmak kırsalda yaşayan nüfusun gelir düzeyini artırmak alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla; Hayvancılık, Bitkisel üretim ve Yöresel Ürünlerle, Aromatik Bitkilerin üretilmesi Paketlenmesi ve Depolanması ile ilgili projelerin desteklenerek genç girişimcilere 30.000 TL hibe desteği ödenecek.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dr. Hüseyin Düzgün, “3 yıl sürecek olan Projeyle ilgili olarak son günlerde, Bakanlığımız ve İl Müdürlüğümüzle ilişkili oldukları, yetkilendirildikleri veya akredite edildikleri bilgisini vererek belirli bir ücret karşılığında proje danışmanlık desteği verme teklifinde bulunan veya destek kazanma garantisi vaat eden kişi ve firmaların olduğu yönünde duyumlar alınmaktadır” dedi.

Son zamanlarda çeşitli duyumlar aldıklarını ifade eden Düzgün, Proje kapsamında verilecek hibe desteklerine yönelik başvuru mercileri Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na bağlı İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri olup müracaatçılardan başvuru için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. İl ve İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerinin bağlantılı olduğu herhangi bir firma bulunmamakta olup, bu tür dolandırıcılara itibar edilmemesi önemle duyurulur. Bu tür bir uygulama ile karşılaşan kişilerin zaman kaybetmeden Güvenlik Birimlerini ve Adli Mercileri bilgilendirmeleri gerekmektedir” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.