1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. FETÖ, Kars'ta MHP'yi mi Destekledi..!
FETÖ, Kars'ta MHP'yi mi Destekledi..!

FETÖ, Kars'ta MHP'yi mi Destekledi..!

Kars'ta, darbe girişimi kapsamında gözaltına alınan zanlıların yeni ifadelerinde, FETÖ yapılanması hakkındaki iddiaların netlik kazanıyor.

A+A-

Kars'ta, darbe girişimi kapsamında gözaltına alınan zanlıların yeni ifadelerinde, FETÖ yapılanması hakkındaki iddialar netlik kazanıyor.
Kars'ta yürütülen soruşturmada gözaltına alınıp tutuklananların ifadelerinde çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

Polisin çalışmaları sonucu, FETÖ'nün Kars'ta ki tüm imamlarının öğretmenlik yapan kişilerden oluştuğu belirlendi.
Polisteki işlemleri süren fizik öğretmeni Necati U'nun polise verdiği ifadede, 17/25 Aralık sürecinden sonra örgüt mensupları ile yaptıkları sohbetlere dikkati çekmemek için aileleriyle gittiklerini anlattı.
Necati U, "17/25 Aralık operasyonları olarak adlandırılan dönemin kısa bir öncesi ve sonrasında 'Fahrettin" kod isimli bir abi bize 'polis lojmanlarına araçlarınızla gitmeyin, sohbet verdiğimiz gruplarda kendiniz dahil 3 aileyi aşmayın, sohbetlere yine eşli ve aile şeklinde gidin gelin, sohbet aralıklarını uzatın, hizmet harekatı içerisindeki polismemurları daha çok kendi aralarında yine 3 aileyi aşmamak üzere cemaat sohbeti yapsınlar. Cemaat mensupları iş yerinde hükumeti eleştirmesin veya cemaati haklı gösterecek ifadeler kullanmasınlar' şeklinde bize telkinlerde bulundu." diye konuştu.
YEREL SEÇİMLER

İfadesinde, yerel seçimler dönemlerinde AK Parti'nin kazanmaması için başka partilere destek verdiklerini kabul eden Necati U, şunları söyledi: "Kars'ta bulduğum sürede 30 Mart 2014'te yapılan yerel seçimlerden önce Fahrettin kod isimli abi bize, hizmet hareketinin her ilde AK Parti'den sonra 2. sırada bulunan parti adayının desteklenmesi yönünde bir politikasının olduğunu söylemişti. 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde AK Parti ile ilgili eski algı, hizmet harekatı içerisinde tamamen yerleşmişti yani cemaat mensupları AK Parti'den sonra hangi aday güçlü ise o parti ve adama oy verecekti, muhtemelen de böyle olmuştu."


HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.