CHP'den Sert Tepki.. Kayyum Atamaları Demokrasiye Darbe!

CHP'den Sert Tepki.. Kayyum Atamaları Demokrasiye Darbe!

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız" dedi. 

A+A-

CHP Sözcüsü Deniz Yücel, "Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız" dedi. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Deniz Yücel, partisinin genel merkezinde Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasına tepki gösteren Yücel, "31 Mart’ta vatandaşlarımızın sandığa yansıyan iradeleri, iktidara pek çok konuda mesaj verdi. Bunlardan biri de kayyum atamaları idi. İktidarın bu mesajları hala idrak edemediğini, bu sabah Hakkari Belediyesi'ne kayyum atanmasından anlıyoruz" diye konuştu.

Yücel, MYK görevlendirmesiyle CHP heyetinin yarın Hakkari'ye gideceğini duyurdu.

KAYYUM UYGULAMASI DEMOKRASİYE TAHAMMÜLSÜZLÜKTÜR!

'Kayyum uygulaması demokrasiye tahammülsüzlüktür' diyen Yücel, "Kayyum atamak, masumiyet karinesini yok saymak, henüz hakkında kesinleşmiş bir yargı kararı olmayan seçilmiş Belediye başkanını doğrudan doğruya suçlu ilan etmektir. Biz şüphesiz, Hakkari halkının iradesinin yanında, kayyum anlayışının karşısındayız. Bu konu MYK toplantımızda görüşüldü ve MYK görevlendirmesiyle yarın, Genel Başkan yardımcımız Zeliha Aksaz Şahbaz, Antalya Milletvekilimiz Cavit Arı, Bursa Milletvekilimiz Kayıhan Pala ile birlikte yarın Hakkari’ye gideceğiz. Bu antidemokratik uygulama ile ilgili incelemelerde ve temaslarda bulunacağız ve kamuoyunu bilgilendireceğiz." diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler