CHP'den 'Çiğ Süt Fiyatı'na Tepki.. Çiftçi Kazanamıyor, Tüketici Kan Ağlıyor!

CHP'den 'Çiğ Süt Fiyatı'na Tepki.. Çiftçi Kazanamıyor, Tüketici Kan Ağlıyor!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Onur Uludaşdemir, çiğ süt fiyatlarındaki yeni düzenlemeyi eleştirdi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Onur Uludaşdemir, çiğ süt fiyatlarındaki yeni düzenlemeyi eleştirdi.

Çiğ sütün litre fiyatının 14,65 lira olarak belirlenmesine sert tepki gösteren Uludaşdemir, bu durumun çiftçi ve tüketiciler üzerinde yarattığı olumsuz etkileri dile getirdi.

CHP Kars İl Başkanı Onur Uludaşdemir, PolitiKARS'a göndermiş olduğu yazılı açıklamada; "Çiftçinin sütü sudan ucuz satılıyor. Çiğ süt için belirlenen fiyatlar hem üreticilerimizi hem de tüketicilerimizi zor durumda bırakıyor. Ulusal Süt Konseyi'nin belirlediği fiyatlar, çiftçimizin maliyetlerini karşılamaktan uzak, tüketiciyi ise fahiş fiyatlarla baş başa bırakıyor." dedi.

TARIM POLİTİKALARINI ELEŞTİRDİ

Uludaşdemir, "Ulusal Süt Konseyi'nin kararları, hükümetin çiftçimizi desteklemek yerine, onları kesime yönlendirme politikasının bir parçası gibi. İnekler kesildikten sonra ne olacak? Et pahalı olacak, gelsin ithal et, gelsin ithal hayvanlar. Çiftçiye ve tüketiciye verilmeyen kaynak, yine ithalata gidecek."

CHP Kars İl Başkanı Uludaşdemir, Ulusal Süt Konseyi'nin çiftçi ve tüketici lehine politikalar geliştirmesi gerektiğini vurgulayarak, "Bu sektörün geleceği aile işletmelerine bağlı. Adil ve uygun fiyat politikalarıyla çiftçimizi korumalı, tüketiciyi rahatlatmalıyız. Ancak bu şekilde hem tarım sektörümüzü hem de ekonomimizi güçlendirebiliriz." ifadelerini kullandı.

Uludaşdemir, çiğ süt fiyatlarının adil bir şekilde belirlenmesi için Ulusal Süt Konseyi ve hükümete çağrıda bulundu, bu konunun takipçisi olacaklarını ve çiftçi ile tüketicinin yanında yer alacaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.