1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. CHP eski Milletvekili Gürsel Tekin, Partisinden İstifa Etti
CHP eski Milletvekili Gürsel Tekin, Partisinden İstifa Etti

CHP eski Milletvekili Gürsel Tekin, Partisinden İstifa Etti

CHP'nin İstanbul Esenyurt'tan başkan adayı göstereceği konuşulan eski milletvekili Gürsel Tekin partisinden istifa etti.

A+A-

Kulislerde adı İstanbul’un Esenyurt ilçesi belediye başkanlığı için geçen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski milletvekili Gürsel Tekin, partisine eleştirilerde bulunarak istifa ettiğini duyurdu.

CHP eski milletvekili Tekin, sosyal medyadan duyurduğu istifasında "Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı" gibi ifadelerle partisini eleştirdi.

PolitiKARS'ın haber sitelerinden derlediği bilgilere göre, CHP’nin eski Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla partisinden istifa ettiğini duyurdu. 

İstifanın Esenyurt Belediye Başkan adayı olacağı iddiası üzerine gelmesi dikkat çekerken Tekin'in istifa açıklamasında partisine yaptığı eleştiriler öne çıktı.

SOSYAL MEDYADAN AÇIKLAMA YAPTI

Tekin, istifa açıklamasında "Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı, parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı" ifadeleri yer aldı.

Gürsel Tekin'in sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, "Aziz milletime ve yol arkadaşlarıma,

Cumhuriyet Halk Partisi'nin temel ilkeleri tüzük ve programında yer almaktadır. Ne yazık ki geçen zamanda CHP çağdaş uygarlığı hedefleyen, Türkiye'de iktidar olma ve halka hizmet etme amacına sahip Atatürkçü ve sosyal demokrat bir parti kimliğinden uzaklaştırılmış,

  • Hiçbir objektif koşul, liyakat ve ehliyetin olmadığı,
  • Parti içi hemşericilik, gruplaşma, ekipleşme ilişkileri ile makam ve mevkilerin dağıtıldığı,
  • Partiye emek veren, partinin iktidar olması için çalışan insanların dışlandığı,
  • Türkiye'de iktidar mücadelesi yerine parti içi iktidar mücadelesinin yeğ tutulduğu,
  • Parti hukukunun ve partimiz emekçilerinin haklarının yok sayıldığı, Genel Merkezin kendi açıkladığı kural ve talimatlara bile uymadığı, parti hukukuna ve açıklamalarına güvenerek emek sarf eden insanların emeklerinin gasp edildiği,
  • İdeoloji, ilke veya düşünce ile oluşan yoldaşlık ruhu yerine ahbap - çavuş, eş, dost, akraba ilişkilerinin her düzeyde belirleyici olduğu bir yapı haline dönüşmüştür.

Partinin her makamında görev alma onuruna erişmiş, her zaman sokakta, halkın içerisinde Türkiye'de iktidar olmak için çalışmış benim için ortaya çıkan bu tablo acı ve üzüntü vericidir.

Bu sebeple,

Gençlik yıllarımdan beri hayatımı adadığım, ilkelerini kalbime mühürlediğim Cumhuriyet Halk Partisi'nden yine inandığım, uğruna yaşadığım ilkeler bunu emrettiği ve mevcut yapıda çalışma imkânım kalmadığı için büyük bir üzüntüyle istifa ediyorum.

Uğruna hayatımı adadığım ilkeler için çalışmaya devam edeceğim." ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler