1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kozluca Köyü Muhtarı Öldürüldü
Bakırhan Digor'da... DEM Parti Dışında Verdiğiniz Her Oy Bahçeli'ye Gidecek!

Bakırhan Digor'da... DEM Parti Dışında Verdiğiniz Her Oy Bahçeli'ye Gidecek!

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kars’ın Digor ilçesinde ve ilçeye bağlı Dağpınar (Bazarcix) beldesinde düzenlenen halk buluşmalarına katıldı.

A+A-

DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan Digor’dan seslendi; "DEM Parti dışında verdiğiniz her oy Devlet Bahçeli’ye, ırkçı şovenizme, sizleri reddedenlere Şêx Said’e hakaret edenlere gidecek."

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan, Kars’ın Digor ilçesinde ve ilçeye bağlı Dağpınar (Bazarcix) beldesinde düzenlenen halk buluşmalarına katıldı.

KARS YURTSEVERLİĞİ BAZARCİX İLE ÖĞRENDİ

PolitiKARS'ın haber ajanslarından derlediği bilgilere göre; Bakırhan’ın ilk durağı Kars'ın Digor ilçesine bağlı Dağpınar (Bazarcix) beldesi oldu.

Çok sayıda kişi tarafından alkış ve zılgıtlarla karşılanan ve burada kısa bir konuşma yapan Bakırhan, “Hepimiz çok iyi biliyoruz ki burası bize mücadeleyi, direnişi öğretti. Kültürüne, diline yıllardır sahip çıkıyor. Önümüzde çok önemli bir seçim var. Bu kayyum zihniyetini sandıklara gömmemiz gerek. Biz bu zihniyet ne cezaevi, ne zulüm Bazarcix halkının mücadelesini durduramaz.  Kars yurtseverliği Bazarcix ile öğrendi. Yıllardır kayyumlara, baskıya rağmen, zora ve faşizme rağmen Bazarcix kendi partisine oy vererek hem Türkiye’de hem de Kürdistan’da örnek bir belde oldu. İnanıyoruz bu seçimde de Bazarcix büyükşehirlerle yarışarak yine mücadele tarihine ismini altın harflerle yazacaktır. Bazarcix değil kayyumlara onların şahına bile geçit vermez. Bazarcix meydanında tüm hesaplar bozulur” şeklinde konuştu.

Ardından Kars'ın Digor ilçesine geçen ve halka seslenen Tuncer Bakırhan, "Onurlu Digor halkı, emin olun sizlere her zaman gurur duydum. 4 yıl boyunca Kars'ta il başkanlığı yaptığım dönemlerde hem bu mücadeleye hem partimize en büyük desteği, en büyük katkıyı sizler verdiniz. Sizler bu topraklarda bize dilimizi, kültürümüzü ve mücadeleyi aşıladınız. Bugün geçmişinize sahip çıkma günüdür" diye konuştu.

'DİGOR HALKI EVİNİN VE PARTİSİNİN KAPISINI YILLARDIR BİLİYOR'

Bakırhan, "DEM Parti sizin için vardır, size hizmet etmek için var. Bizler koltuk için yokuz. DEM Parti bizim evimizdir, aşiretidir ve ailemizdir. Digor halkı evinin ve partisinin kapısını yıllardır biliyor. İnşallah 31 Mart'ta da Digor halkı yeniden tekrar demokratik toplumcu yerel yönetimler anlayışımızı Digor’da da hakim kılmak için kendi adaylarına ve yoldaşlarına, kardeşlerine oyunu verecektir" dedi.

"Emin olun her buradan geçtiğimizde yüreğimizde bir yara var" diyen Bakırhan, "Digor Belediyesi bu hizmetsizliği hak etmiyor. Digor halkı en iyisine layıktır. Söz veriyorum eş başkan kaldığım sürece Digor Belediyesi’ni hak ettiği hizmete kavuşturmak için Diyarbakır, Mardin ve Van büyükşehir belediyelerinin aracını, gerecini, olanaklarını Digor Belediyesi'ne hizmet etmesi için seferber edeceğim. Sizlerden de bir söz istiyorum; dilimizi yok sayan, dilimize 'bilinmeyen dil' diyen, Kürt insanının yaşadığı her toprak parçasına ‘teröristan’ diyen bu anlayışı lütfen sandığa gömün" ifadelerini kullandı.

'BİZ DE KÜRT'ÜZ' DİYORLAR, ÖYLE BİR ŞEY YOK'

“Bazı arkadaşlarımız diğer siyasi partilerde siyaset yapıyorlar, 'Biz de Kürt'üz' diyorlar. Öyle bir şey yok” diyen Bakırhan, “Kürt olanlar Meclis'te Kürt halkı için mücadele edenlerdir, Kürtçe konuşanlardır. Kürt dilinin yasal statüye kavuşması için mücadele edenlerdir. Kürt olanlar Ankara'daki JİTEM ittifakıyla, kurt ittifakıyla iş tutmazlar. Emin olun DEM Parti’nin dışında verdiğiniz her oy Devlet Bahçeli’ye, ırkçı şoven, sizi reddeden, Şeyh Sait Efendi’ye hakaret edenlere gidecektir. Sizler onurlu insanlarsınız. Sizler partinize ve adayınıza sahip çıkacak ve adayınızı kazandıracaksınız. Sizin ödediğiniz bedeli inanın neredeyse hiçbir ilimiz ilçemiz ödemedi. Şimdi geçmişe, geçmişte verdiğimiz bedele ve mücadeleye sahip çıkma günüdür." diyerek sözlerini bitirdi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler