1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars’ta Sonbahar Yağmurları Etkili Oluyor
Azerbaycan İrevan Dram Tiyatro Ekibi Kars’ta!

Azerbaycan İrevan Dram Tiyatro Ekibi Kars’ta!

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu tarafından getirilen İrevan Dram Tiyatrosu Haydar Aliyev anıtını ziyaret etti.

A+A-

Azerbaycan Kars Başkonsolosluğu tarafından getirilen İrevan Dram Tiyatrosu Haydar Aliyev anıtını ziyaret etti.

Azerbaycan İrevan Dram Tiyatrosu ekibi, Mustafa Kemal Atatürk ve Erzurum Kongresi ile ilgili hazırladıkları ‘Cumhuriyet’in İlk Sedası’ tiyatro oyununu sergilemek için Türkiye turnesine çıkan ve Kars’a gelen Azerbaycanlı ekip, Azerbaycan’ın merhum Cumhurbaşkanı Aliyev’in anıtını ziyaret ederek kırmızı karanfil bıraktı.

Tiyatro Sanat Yönetmeni İftixar Piriyev, Türkiye’nin bir çok ilinde tiyatro gösterileri olacağını belirtti.

Azerbaycan Kars Başkonsolosu Ayhan Süleymanlı, “Azerbaycan’ın en tecrübeli en deneyimli tiyatrolarından İrevan Tiyatrosunu Kars’ta karşıladık. Bugün onlar Kars’ta tiyatro sergileyecekler. Atatürk ile ilgili tiyatroları olacak. Başkonsolosluk olarak biz her zaman iki ülke arasında ilişkilerin daha da geliştirilmesinden yanayız” dedi.

Azerbaycan en önemli tiyatrolarından İrevan Dram Tiyatrosu’nun bugün Halk Eğitim Merkezi’nde bir gösteri olacağını ifade eden Süleymanlı, Karslıları da tiyatroya davet etti.

İrevan Dram Tiyatrosu Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda saat 15.00’de ‘Cumhuriyet’in İlk Sedası’ adlım oyunu sergileyecek.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.