1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Siirt’e 195 Öğretmen Atandı
26’ncı Dünya Posta Kongresi, İstanbul’da Yapılacak

26’ncı Dünya Posta Kongresi, İstanbul’da Yapılacak

26.Dünya Posta Kongresi, 20 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek.

A+A-

26.Dünya Posta Kongresi, 20 Eylül-7 Ekim tarihleri arasında Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde PTT A.Ş.’nin ev sahipliğinde düzenlenecek 26. Dünya Posta Kongresi, Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi’nde gerçekleşecek. Etkinlik, Dünya Posta Birliği üyesi 192 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 delegenin katılımıyla gerçekleşecek. Otel bünyesindeki tüm toplantı salonlarının kullanılacağı organizasyonda, 2017-2020 arasında yürürlükte olacak Dünya Posta Stratejisi’nin belirleneceği belirtildi.

Organizasyon yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre 26. Dünya Posta Kongresi’nin en önemli toplantılarından biri 4 Ekim’deki Bakanlar Konferansı olacak. UPU üyesi yaklaşık 50 ülke bakanının katılacağı konferansın sonuçları dört yıllık posta stratejisinin temellerini oluşturacak. Günümüzdeki teknolojik gelişmeler, iletişim sektöründeki yenilikler, ortak ihtiyaçlar ve çeşitli sorunlara yönelik çözümler ışığında şekillenecek dört yıllık strateji, kongrenin yapıldığı şehir olması dolayısıyla İstanbul’un adını taşıyacak. Posta ağının birbiriyle bağlantılı işleyiş yapısını geliştirme, sürdürülebilir ve modern ürünlerin ortaya çıkmasını, kullanılmasını ve kullanımda kalmasını sağlama, etkili pazar işleyişi yaratma gibi hedefler içerecek İstanbul Dünya Posta Stratejisi’nde, inovasyon, entegrasyon ve kapsayıcılık ilkelerine vurgu yapılacak.26. Dünya Posta Kongresi’nde dokümanların büyük çoğunluğu, Hilton İstanbul Bomonti’nin üstün teknolojik altyapısı sayesinde delegelere ilk kez elektronik ortamda iletilecek. Dev organizasyon bu yönüyle "kağıt dostu kongre" olarak da anılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.