1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS GÜNDEM

  4. 'Göl Turizmi'ne Katkı Sunacak Proje
2016 Sezonu Asfalt Çalışmaları Başladı

2016 Sezonu Asfalt Çalışmaları Başladı

2015 inşaat sezonunda Kars’ın birçok cadde ve sokağında asfalt çalışmaları yürüten belediye 2016 yılın asfalt çalışmalarına ise Kafkas Üniversitesi yolundan start verdi.

A+A-

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, asfalt çalışmalarını üniversite yolundan başlattıklarını belirtti.

2015 inşaat sezonunda Kars’ın birçok cadde ve sokağında asfalt çalışmaları yürüten belediye 2016 yılın asfalt çalışmalarına ise Kafkas Üniversitesi yolundan start verdi.

Belediye ekipleri üniversite yoluna trafiğe kapatarak, kazı çalışmalarına başladı. Kazısı tamamlanan ve alt yapısı bitirilen yola ise sıcak asfalt atılacak.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, asfalt çalışmalarına öncelik verilen yollardan başlandığını söyledi.

Karaçanta, “Bildiğiniz gibi biz bu çalışmalara başlamadan önce plan proje ve taslak proje hazırladık. Bu projeye göre de hangi yollara öncelik vereceğimizle ilgili karar aldık. Bu manada geçen yıl yapmamız gereken ancak yetiştiremediğimiz ve çok önemsediğimiz üniversite yolundan başlayalım dedik. Allah nasip ederse ilk çalışmayı da üniversite yolundan başlatıp daha sonra diğer ara sokaklar ve caddelerimize gireceğiz” dedi.

“ÜNİVERSİTE KARS’IN DIŞARIYA YANSIYAN YÜZÜDÜR”

Çok uzun yıllardan beri ihmal edilen Kafkas Üniversitesi yolunun kars’ın dışarıya yansıyan yüzü, aynası olduğuna dikkat çeken Başkan Karaçanta, “İlk kazmayı üniversite yolunda vurduk. Üniversite yolumuz bizim şehrimizin dışarıya yansıyan yüzüdür aynasıdır dolayısıyla çok önemsiyoruz bu yolun ortası refüjlü gidişli gelişli çift yönlü yol olarak yapacağız, Allah hayırlı uğurlu etsin. Karslı hemşerilerimize, üniversite öğrencilerimize ve eğitim elemanlarımıza şimdiden hayırlı olsun diyorum” diye konuştu.

Öte yandan iş makinalarıyla üniversite yoluna giren Belediye asfalt ekipleri, yolu trafiğe kapatarak kazı çalışmalarına başladı. Kazı çalışmaları tamamlanan yolun alt binder tabakası atıldıktan sona 40 santim sıcak asafaltı ve 5 santik aşınmaz tabakası atılacak. Yol çift şeritli ve orta refüjlü olarak yapılacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.