1. HABERLER

  2. EKONOMİ | FİNANS | OTOMOTİV

  3. 15 Temmuz, Şehitleri Anma Günü Olacak
15 Temmuz, Şehitleri Anma Günü Olacak

15 Temmuz, Şehitleri Anma Günü Olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gelecek nesiller; siviliyle, askeriyle, polisiyle 15 Temmuz demokrasi direnişinin tüm kahramanlarını asla unutmayacaktır....

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gelecek nesiller; siviliyle, askeriyle, polisiyle 15 Temmuz demokrasi direnişinin tüm kahramanlarını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz tarihini her yıl Şehitlerimizi Anma Günü olarak ilan ettiğimizi de bu vesileyle sizlerle paylaşmak istiyorum. Türk milleti, tarih yazan ve yapan bir millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde halka hitap etti. Türkiye’nin, 81 vilayet ve 78 milyon vatandaşıyla 15 Temmuz tarihinde yaşadığı en hain, en alçak darbe girişimine karşı mücadelesini sürdürdüğünü dile getiren Erdoğan, “Geçmekte olduğumuz günlerde çeşitli kaynaklardan dedikodularla, yalan haberlerle, çarpıtmalarla devamlı olarak milletimizin kafası karıştırılmaya çalışılıyor. Tüm vatandaşlardan bu fitne gayretlerine itibar etmemelerini, devletlerinin, hükümetlerinin yanındaki bu kararlı duruşlarını sürdürmelerini istiyorum. Devletimiz; cumhurbaşkanıyla, hükümetiyle, Türk Silahlı Kuvvetleriyle, bakanlıklarıyla, emniyet teşkilatıyla, valilikleriyle, belediyeleriyle, hepsinden önemlisi de milletiyle dimdik ayaktadır. Hükümetimiz, güvenlik güçlerinin üstün gayretiyle vatan topraklarının her karışında, her kurumunda duruma hakimdir. Fetullahçı Terör Örgütü mensuplarının kurumlarımızdan temizlenme süreci tüm hızıyla sürüyor. Dün, Milli Güvenlik Kurulumuzda tavsiye edilen, Bakanlar Kurulumuz tarafından karar haline dönüştürülen olağanüstü hal ilanıyla ilgili süreç bugün Meclisimizde tamamlanmıştır. Türkiye bir hukuk devletidir. Darbe girişimi karşısındaki tedbirler de demokrasi, hukuk devleti, temel hak ve özgürlüklere saygı çerçevesinde alınmıştır, alınmaya da devam edecektir” diye konuştu.

“Darbenin en büyük, en etkili, en güçlü panzehiri milli iradedir”

Yapılan operasyonlar çerçevesinde bu akşam itibariyle 10 bin 410 kişinin gözaltına alındığını, 4 bin 60 kişinin de tutuklandığını hatırlatan Erdoğan, “Hükümetimiz ve ona bağlı güvenlik güçlerimiz çalışmalarına kararlılıkla ve başarıyla devam ediyor. Feraseti ve cesaretiyle silahlı darbe girişimini akamete uğratan kahraman milletimden, ülkemiz bu sıkıntılı dönemden tamamen çıkana kadar meydanlarda tuttuğu demokrasi nöbetini sürdürmesini rica ediyorum. Yaşadığımız hadise göstermiştir ki; darbenin en büyük, en etkili, en güçlü panzehiri milli iradedir, millettir. 1 haftadır bu kutlu mücadeleyi en küçük bir taşkınlığa, en küçük bir provokasyona izin vermeden yürüten milletimden, biraz daha sabır, biraz daha fedakarlık istiyorum. Köken, mezhep, meşrep, siyasi parti, ideolojik düşünce farkı gözetmeksizin meydanları dolduran her bir vatandaşıma şahsım ve milletim adına kalbi şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

“Türk milleti, tarih yazan ve yapan bir millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur”

“Bu uru bünyemizden kazıyabilmemiz için gereken hazırlıklar birer birer hayata geçirilirken darbe heveslilerine en küçük bir fırsat vermememiz şarttır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti:

“Gelecek nesiller; siviliyle, askeriyle, polisiyle 15 Temmuz demokrasi direnişinin tüm kahramanlarını asla unutmayacaktır. 15 Temmuz tarihini her yıl Şehitlerimizi Anma Günü olarak ilan ettiğimizi de bu vesileyle sizlerle paylaşmak istiyorum. Türk milleti, tarih yazan ve yapan bir millet olduğunu bir kez daha ortaya koymuştur. Milletime diyorum ki: Demokrasi nöbetlerimizi sonuna kadar devam ettirerek, tarihe altın harflerle yazdığınız bu başarıyı taçlandıralım. Bir kez daha dedikodulara, fitne odaklarına, yalan yanlış haberlere itibar edilmemesini, sadece ve sadece hükümetimizin, devletimizin yetkili kurumlarının kişilerine, güvenlik güçlerimizin verdiği bilgilere güvenilmesini özellikle rica ediyorum. Bu vesileyle şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.