1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Postacılar Motorlarının Yenilenmesini İstiyor
Türkiye Gazeteciler Federasyonu 19 Yaşında

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 19 Yaşında

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 19’uncu yaşını kutluyor.

A+A-

Türkiye Gazeteciler Federasyonu 19’uncu yaşını kutluyor. Genel Başkan Yılmaz Karaca, “Ülkemizin en geniş katılımlı basın meslek örgütlenmesi olarak tüm meslektaşlarımızı temsil etmenin, mesleki hak ve özgürlüklerimizi kararlılıkla savunmanın ve gazeteciliğin yaşadığı sorunların çözümüne yönelik yılmadan mücadele vermenin onurunu yaşıyoruz” dedi.

Genel Başkan Karaca,n yaptığı açıklamada, Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun (TGF) önemine değinerek, “Ağustos 1997’de kurulan Türkiye Gazeteciler Federasyonu ne mutlu ki bugün 19’uncu kuruluş yıl dönümünü kutluyor. Anadolu, Trakya, Azerbaycan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde toplam 80 basın meslek örgütü üyesi bulunan ve yaklaşık 25 bin gazeteciyi temsil eden TGF, bu yapısıyla ülkemizin en büyük basın meslek örgütü olarak bilinmektedir. Böylesine anlamlı bir camianın içinde yer almak, mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm aramak, gazeteciliğin geleceği için mücadele etmek, özellikle de yerel medyanın güçlenmesi için çalışmak bize büyük bir onur ve mutluluk veriyor. Sürekli gelişen, büyüyen ve adından olumlu anlamda söz ettiren TGF, “Biz birlikte Türkiye’yiz” misyonu ve vizyonuyla mücadelesine daha da kararlı adımlarla devam edecektir” diye belirtti.

“Meslektaşlarımız her zaman ülkenin birlik ve beraberliği için mücadele vermiş vermeye de devam edecektir”

Genel Başkan Karaca, 15 Temmuz tarihinde yapılan darbe girişimi sırasında meslektaşlarının onurlu bir mücadele verdiğini belirterek, “Ülkemizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, ‘Basın yayın özgürlüğünden doğacak sakıncaların ortadan kaldırılması yolu, yine doğrudan basın yayın özgürlüğüdür’ sözünden hareketle, demokrasinin olmazsa olmazı basın özgürlüğünün sağlanması ve tam anlamıyla yerleşmesi adına içinde bulunduğumuz süreçte her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz açıktır. 15 Temmuz tarihinde ülkemize yapılan hain saldırıda, görevini laiki ile yapan ve ülkemizin bölünmesi için çalışan hainlerin karşısında onurlu bir mücadele veren meslektaşlarımız her zaman ülkenin birlik ve beraberliği için mücadele vermiş vermeye de devam edecektir. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu adına kuruluş yıl dönümümüzde bizi yalnız bırakmayanlara, bu süreçte rahmetle andığımız TGF Kurucu Başkanımız İsmail Sivri başta olmak üzere federasyona emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarken, aramızdan ayrılan meslektaşlarımızı rahmetle anıyor ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.