SERKA’dan KUDAKA’ya Atama

SERKA’dan KUDAKA’ya Atama

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Oktay Güven, merkezi Erzurum olan Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUDAKA) Genel Sekreter olarak atandı.

A+A-

Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA) Genel Sekreteri Oktay Güven, merkezi Erzurum olan Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı’na (KUDAKA) Genel Sekreter olarak atandı.

PolitiKARS'ın derlediği bilgilere göre, SERKA Genel Sekreteri Oktay Güven, sosyal medya hesbındna yaptığı paylaşımda, "On yıldır çalıştığım SERKA'dan KUDAKA Genel Sekreteri olarak atandığım için bugün itibariyle ayrılıyorum. Uzman, birim başkanı ve son iki yıldır genel sekreter olarak hizmet ettiğim SERKA 'da Ağrı Ardahan Iğdır ve Kars'ın kalkınma sürecine katkı sunmak için çaba sarf ettim.

Bölge için çok önemli ve faydalı olduğuna inandığım projelerin hayata geçirilmesine destek olduk. Bu süreçte bana yardımcı olan mesai arkadaşlarıma, paydaşlara ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür eder ve haklarını helal etmelerini istirham ederim." ifadelerini kullandı.

Oktay Güven

1979 yılında Erzurum'un Tortum ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Erzurum'da tamamladıktan sonra 2001 yılında Atatürk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü'nden mezun oldu.

Özel sektörde çeşitli firmalarda çalıştıktan sonra, 2006-2008 yılları arasında Almanya Clausthal Teknik Üniversitesi Ekonomi Bilimleri Enstitüsü İşletme Bölümü'nde Yüksek Lisans yapan Oktay Güven, Atatürk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Anabilim Dalında doktora eğitimine devam etmektedir.

2009-2010 yıllarında Ankara'da Türkiye Halk Bankası A.Ş.'de İç Kontrol Uzman Yardımcılığı yaptı. 15 Ekim 2010 tarihinde Serhat Kalkınma Ajansı'nda uzman olarak göreve başladı. 2013-2018 yılları arasında Program Yönetim Birimi başkanlığı görevini yürüten ve 1 Temmuz 2018 tarihinde Serhat Kalkınma Ajansı Genel Sekreter vekili olarak görevlendirilen Oktay Güven, 25 Ağustos 2020 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından KUDAKA Genel Sekreterlik görevine asaleten atandı.

İyi derecede Almanca ve İngilizce bilen, ulusal ve uluslararası birçok yayını bulunan Oktay Güven, evli ve 3 çocuk babasıdır.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler