Saadet Öğretmenin Katiline MÜEBBET

Saadet Öğretmen'in Katiline MÜEBBET

Ardahan'da 24 yaşındaki anaokulu öğretmeninin öldüren sanık ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

A+A-

Ardahan’da 24 yaşındaki anaokulu öğretmeninin öldüren sanık ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Ardahan'ın Göle İlçesi'nde, 12 Mart 2010 sabahı, evinden okula gitmek üzere çıkan anaokulu öğretmeni 24 yaşındaki Saadet Ulus'un öldürülmesiyle ilgili davanın bugün yapılan altıncı duruşmasında sanık Yalçın Algan, avukatı ve Saadet öğretmenin avukatı hazır bulundu.

Mahkemede son sözü sorulan tutuklu sanık Yalçın Algan, "Üzgünüm, pişmanım" dedi. Yalçın Algan'ın avukatı Yaşar Kaya ise "Müvekkilim Göle'ye son bir defa konuşmak için gelmiştir, Tasarlamadan, kasıt olmadan olay olmuştur. Kasıtlı yapmadığı için kaçmamış ve teslim olmuştur" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık Yalçın Algan'ı “kasten adam öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

Duruşmanın ardından Adileye çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplandıran Algan'ın avukatı Yaşar Kaya, müvekkilinin basının kurbanı olduğunu söyledi. Yalçın Algan'ın basına yansıdığı şekilde canice bir hisle cinayeti işlemediğini savunan Kaya, olayın büyük bir tahrikle yapıldığını, cezanın ağır olduğunu ve temyize gideceklerini bildirdi.

9 Şubat'ta Göle'ye “Gelin ve kaşar peyniri almaya geldim" diyerek gelen ve bir otele yerleşen Algan, ertesi sabah, yolda önünü kestiği, daha önce İstanbul'da tanıştığı Merkez Anaokulu öğretmeni Saadet Ulus'a "Benim olacaksın" demişti.

Saadet öğretmenin feryat edip yardım istemesi üzerine montunun altında sakladığı satırı çıkaran muhasebeci Algan, genç öğretmeni ağır yaraladıktan sonra kaçtı. Saadet öğretmen kaldırıldığı hastanede kurtarılamazken, 45 dakika süreyle sokak aralarında gezen Yalçın Algan, Göle çıkışında polisler tarafından yakalanmıştı.

Algan, Saadet Ulus'u çok sevdiğini, kendisine yüz vermemesi yüzünden öldürdüğünü itiraf etmişti.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.