1. HABERLER

  2. POLİTİKA

  3. Meral Akşener'den Seçim Açıklaması
Meral Akşener'den Seçim Açıklaması

Meral Akşener'den Seçim Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Haziran seçimleri sonrasında düzenlenen ilk Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrası konuştu.

A+A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Haziran seçimleri sonrasında düzenlenen ilk Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrası konuştu. Akşener, Meclis'e 44 milletvekiliyle giren İYİ Parti'nin seçim sonuçlarını bir kazanım olarak değerlendirdiğini açıkladı.

Açıklamasında Halkların Demokratik Partisi'ni (HDP) 'Kürt siyasal hareketi'nin temsilcisi olarak tanımlayan Meral Akşener'in konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

AKŞENER 'HDP'Yİ KÜRT SİYASİ HAREKETİNİN TEMSİLCİSİ' OLARAK TANIMLADI

"Sayın İnce, CHP içerisinde bakıldığında yüz yıllık bir CHP yüzde 22 oy aldı. 50 yıllık MHP yüzde 11 oy aldı. Adalet ve Kalkınma Partisi bütün devlet güçleri ve imkanlarıyla yüzde 41 oy aldı. Kürt siyasi hareketinin temsilcisi konumundaki HDP yüzde 11 oy aldı. Sonuç itibariyle devlettten bir kuruş almadan kurulan İYİ Parti yüzde 10 aldı. Ben sayın İnce’nin bu sözlerine katılmıyorum.

'İYİ PARTİ BENİM GENEL BAŞKANLIĞIMDA YOLA DEVAM EDECEK'

Tabloyu değerlendirerek yol haritası çizmelerini talep ettim. Buradan çıkacak karara uyacağımı belirttim. Genel İdare Kurulumuz'un kararı, imkansızlıklar içinde alınan bu sonucu umudu artıran bir kazanım olduğu yönündedir. Genel İdare Kurulumuz ülke siyasetin merkezine yerleşmiş İYİ Parti’nin benim genel başkanlığımda yola devamının arkasında olduklarını belirtmişlerdir. Kendilerine huzurlarınızda bu güvenleri için teşekkür ederim.

 

'İYİ PARTİ MERKEZ PARTİ EKSİKLİĞİNİ GİDERMİŞTİR'

Ben ve dava arkadaşlarım partinin kuruluş süreci ve sonrasında kararlılığımızdan bir an bile vazgeçmedik. İktidar tarafından sayısız engel ve iftiralarla karşılaştık. Genel İdare Kurulumuz şahsıma tam desteğini ifade etmiştir. Meclis’te milletvekillerimiz var, grubumuzla birlikte daha etkin bir mücadele vermeye kararlıyız. İYİ Parti merkez parti eksikliğini gidermiştir. Tüm teşkilatımızla birlikte bizlere düşen İYİ Parti’nin güvenilir bir yapı olduğunu göstermektir. Aziz milletimize üyelerimize gösterdikleri insan üstü çaba için teşekkür ediyorum. Özellikle gençlere ayrıca teşekkür ediyorum. Sosyal medya ve sokakta ellerinden geleni yaptılar. Bugün artık İYİ Parti ve kadroları siyasetimizin orta noktasında yerini almıştır.

'SİYASİ PARTİYİZ EVCİLİK OYNAMIYORUZ'

En çok merak edilen soru YSK’nın önüne neden gitmedin? O gece İnce ve CHP yetkilileri Erdoğan’ın kazandığını ifade ettiler. Herhangi bir gerilime sebep verecek bir hadisenin olmadığını söylediler. Dolayısıyla onu da ben yapmadım. Ben o gece partimde 01.30’a kadar seçim sonuçlarını takip ettim. Bütün siyasi partilerin içinde bugün dahi hâlâ İYİ Parti konuşuluyorsa siyasi cenahta önemli bir alan kapladığını gösteren sonuçtur. Siyasi partiyiz, evcilik oynamıyoruz. Başından beri her aldığımız karar yetkili kurullarımızca alındı. Arkadaşlarımıza dayatmadım. Birlikte her şeye karar vereceğiz."

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler