1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Amy Winehouse ÖLÜ BULUNDU
Mehmet Öcalan İmralı'ya Gitti

Mehmet Öcalan İmralı'ya Gitti

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatı Mazlum Dinç ve kardeşi Mehmet Öcalan, İmralı’ya gitti.

A+A-

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Mehmet Öcalan, İmralı dönüşü basın mensuplarına açıklama yapmadan, aracıyla uzaklaştı.

PKK lideri Abdullah Öcalan’la görüşmek için sabah saatlerinde İmralı Adasına giden Mehmet Öcalan’ın bindiği Tuzla gemisi, Gemport Limanı’na geri döndü.

Açıklama yapması beklenen Mehmet Öcalan, Gemlik Jandarma Komutanlığı'ndan aracıyla uzaklaştı.

Haberin Öncesi..

MEHMET ÖCALAN İMRALI'YA GİTTİ

PKK lideri Abdullah Öcalan'ın avukatı Mazlum Dinç ve kardeşi Mehmet Öcalan, İmralı’ya gitmek üzere yola çıktı.

Saat 08.30’da Gemlik Jandarma Komutanlığı önüne gelen Mehmet Öcalan, "Şu anda hiçbir şey bilmiyorum. Bizim tek isteğimiz var. İki seneye yakındır aile görüşü yapmamıştır. Avukatlar da beş yıldır gidemiyor. Hükümetten ve devletten tek isteğimiz budur. Bu bizim hem yasal hem demokratik hakkımız talebimiz budur. Bunun (görüşmenin) düzenli yapılmasını bekliyoruz" dedi.

Mehmet Öcalan, Gemlik Jandarma Komutanlığı'nda işlemlerinin tamamlamasının ardından Tuzla gemisi ile İmralı'ya doğru hareket etti.

Öcalan'ın akşam saatlerinde tekrar Gemlik Jandarma Komutanlığı'na gelmesi ve açıklama yapması bekleniyor.

Açlık grevi 7. gününde

Öcalan ile son olarak 5 Nisan ayında Avrupa Konseyi İşkenceyi ve Kötü Muameleyi Önlenme Komitesi (CPT) üyeleri görüşmüştü.

Demokratik Toplum Kongresi (DTK), Kongreya Jinen Azad (KJA), Halkların Demokratik Partisi (HDP), Demokratik Bölgeler Partisi (DBP), Halkların Demokratik Kongresi (HDK) 5 Nisan’dan bu yana haber alınamayan Öcalan ile görüşme yapılması talebiyle 5 Eylül 2016 günü Diyarbakır DBP merkezinde açlık grevi başlatmıştı.

Bugün altıncı gününe giren açlık grevine aralarında siyasetçiler ve sanatçıların bulunduğu 50 kişi katılıyor.

8 Eylül Perşembe günü Öcalan'la görüşülmesi talebiyle yedi cezaevinden 35 mahkumun da 15 Eylül gününden itibaren süresiz-dönüşümsüz açlık grevine başlayacağı açıklanmıştı. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.