1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. DEM Parti'den Pankart... Kars'ta 'Taşımalı' Seçmenin Sonuçlara Etkisi!
Kesin Adaylar Açıklandı... İşte Kars'ın Başkan Adayları

Kesin Adaylar Açıklandı... İşte Kars'ın Başkan Adayları

Kars merkez ve ilçe belediye başkanlığı için 31 Mart’ta yapılacak seçimde yer alacak kesin adayların listesi Yüksek Seçim Kurulu’nca (YSK) açıklandı.

A+A-

YSK, Kars’ta 31 Mart günü yapılacak Mahalli İdareler/Yerel seçimlerinde yer alacak kesin adayların listesini açıkladı.

Kars merkez ve ilçe belediye başkanlığı için 31 Mart’ta yapılacak seçimde yer alacak kesin adayların listesi Yüksek Seçim Kurulu’nca (YSK) açıklandı.

Kars'ta belediye başkanlığı için, seçimde 15 partinin adayı ile 2 bağımsız aday yarışacak.

Kesin aday listesine göre Kars merkezde seçime; İyi Parti’den Metin Özad, DSP’den Rukiye Dilara Ünsal, Yeniden Refah Partisi’nden Uğur Şen, DEM Parti’den Kenan Karahancı, TKP’den Ali Aytaç Mehmetoğlu, HKP’den Kemal Gençer, TKH’den Ogün Duran, BTP’den Talip Bora, Gelecek Partisi’nden Onurcan Hilmi Ulusoy, CHP’den Dindar Gültekin, Hüda Par’dan Murat Öztürk, Hak-Par’dan Zernur Özdemir, Millet Partisi’nden Şükrü Kaya, MHP’den Ötüken Senger ve DEVA’dan Lalan Parıltı ile bağımsız adaylar Ayhan Bilgen ve Garip Ebiri katılacak.

kars-003.jpg

İşte Kars ve ilçeleri için kesinleşmiş aday listesi...

** Adaylar, partilerin ‘oy pusulası’ndaki sıralamasına göre listelenmiştir!

AKYAKA

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ergüder Toptaş
  • Yeniden Refah Partisi’nden Metin Okçu
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Fatma Berk
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden Abamüslüm Deniz
  • Milliyetçi Hareket Partisi’nden Halil Kerem Aydın
  • Saadet Partisi’nden İsa Kızılkaya

ARPAÇAY

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Zeki Elma
  • İyi Parti’den Enver Akkaya
  • Yeniden Refah Partisi’nden Adem Bozkurt
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Emine Münevver Kahraman
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden Mahir Demirbaş
  • Milliyetçi Hareket Partisi’nden Erdal Mert
  • Saadet Partisi’nden Eyüp Doğan
  • Bağımsız aday Erçetin Altay

DİGOR

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Nebi Kerenciler
  • Yeniden Refah Partisi’nden Tuncer Baykiz
  • Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden Adem Oyman
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Şerefettin Özdemir
  • Gelecek Partisi’nden Mehmet Erol Özdinler
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden Hayrettin Dinler
  • Demokrasi ve Atılım Partisi’nden Erkan Özyümlü

DİGOR / DAĞPINAR BELDESİ

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Ömer Vargün
  • Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden Hüsnü Anci

KAĞIZMAN

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Nuri Turan
  • İyi Parti’den Özkan Arduç
  • Yeniden Refah Partisi’nden Kenan Demir
  • Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden Mehmet Alkan
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Eygi Nisa Çarkçı
  • Gelecek Partisi’nden Muhammet Emin Parlak
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden Sergül Keskin
  • Milliyetçi Hareket Partisi’nden Emrullah Koman
  • Bağımsız aday Yılmaz Taş
  • Bağımsız aday Ömer Korkut

KARS

  • İyi Parti’den Metin Özad
  • Demokratik Sol Parti’den Rukiye Dilara Ünsal
  • Yeniden Refah Partisi’nden Uğur Şen
  • Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden Kenan Karahancı
  • Türkiye Komünist Partisi’nden Ali Aytaç Mehmetoğlu
  • Halkın Kurtuluş Partisi’nden Kemal Gençer
  • Türkiye Komünist Hareketi’den Ogün Duran
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Talip Bora
  • Gelecek Partisi’nden Onurcan Hilmi Ulusoy
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden Dindar Gültekin
  • Hür Dava Partisi’nden Murat Öztürk
  • Hak ve Özgürlükler Partisi’nden Zernur Özdemir
  • Millet Partisi’nden Şükrü Kaya
  • Milliyetçi Hareket Partisi’nden Ötüken Senger
  • Demokrasi ve Atılım Partisi’nden Lalan Parıltı
  • Bağımsız aday Ayhan Bilgen
  • Bağımsız aday Garip Ebiri

SARIKAMIŞ

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Medeni Çetinkaya
  • İyi Parti’den Yusuf Sifil
  • Büyük Birlik Partisi’nden Serhat Karabağ
  • Yeniden Refah Partisi’nden Reşit Yılmaz
  • Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden Hüseyin Altun
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Ekrem Polat
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden Bülent Artaç
  • Milliyetçi Hareket Partisi’nden Serdar Kılıç
  • Saadet Partisi’nden Muhammet Ali Demir
  • Bağımsız aday Yalçın Zengin

SELİM

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Coşkun Altun
  • Demokratik Sol Parti’den Gökçe Mustafa Sevinç
  • Yeniden Refah Partisi’nden Ahmet Akbaba
  • Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden Asker Köse
  • Zafer Partisi’nden Turgut Ateş
  • Halkın Kurtuluş Partisi’nden Ateş Altın
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Erkan Aytaş
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden İlyas Barış Koç
  • Saadet Partisi’nden Yavuz Abat

SUSUZ

  • Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Murat Uray
  • Yeniden Refah Partisi’nden Oğuz İşçan
  • Bağımsız Türkiye Partisi’nden Çiğdem Civelek
  • Cumhuriyet Halk Partisi’nden Oğuz Yantemur
  • Saadet Partisi’nden Tayfun Mintemur

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler