Kemal Kılıçdaroğlu'nun Grup Konuşması

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Grup Konuşması

CHP lideri Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında işsizlik, referandum, Berat Albayrak ve akademiden ihraçlar hakkında konuştu.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de partisinin grup toplantısında konuştu.

Grup toplantısına Mülkiye öğrencileri de katıldı. Kılıçdaroğlu konuşmasına öğrencilere “Hoş geldiniz” diyerek başladı.

Kılıçdaroğlu ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ülkeyi götürmeye çalıştığı rejimi açıkça itiraf ettiği için teşekkür etti.

Erdoğan 18 Şubat Cumartesi günü Elazığ'da yaptığı toplu açılış mitinginde "Tek kişide bu gücü topluyoruz" demişti.

Berat Albayrak'ın Irak'ta yaptıklarını bildiklerini söyleyen Kılıçdaroğlu, zamanı geldiğinde açıklayacaklarını kaydetti.

Erdoğan'ın El Bab'dan sonra Rakka'ya operasyon başlatılacağına dair sözlerini de eleştirdi: "Alın çocuklarınızı da gidin Rakka'ya. Biz de alkışlayacağız”.

Akademiden ihraçlar

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasının satır başları şöyle:

“Mülkiye'nin öğrencileri de burada. Hoş geldiniz. Türkiye'yi yönetenler oradan çıkarlar. Şimdi 20 Temmuz sivil darbesinden sonra pek çok hocanın görevine son verildi. Bakın 12 Eylül sevgili gençler, görevlerine son verilen hoca sayısı o dönem 127. 20 Temmuz darbesinden sonra görevine son verilen hoca sayısı 4811.

“O hocalar ki çocuklarımıza aydınlık bir geleceği öğreten ve bu hocalar yetişsin diye yurt dışına gönderdiğiniz, gelsin üniversitelerimizde ders versinler diye üzerine titredik. Kapının önüne koydular.

Berat Albayrak

“Berat Albayrak'ın Irakta ne yaptığını biliyoruz. Türkiye'nin gündemi olmadığı için şimdilik susuyoruz. Berat Albayrak kulağına küpe etsin, vakti zamanı geldiğinde söyleyeceğim.”

İşsizlik

“Halkın gündeminde ne var: İşsizlik. Ne diyorlar, "18 yaşına bastın mı milletvekili olacaksın" diyorlar. Geçen gün bir baba "Benim oğlum yıllardır işsiz. Biz milletvekili olmak istemiyoruz, iş istiyoruz" diyor. Bunlar kendi çocukları ve torunlarını milletvekili yapacak. Askerlikten de muaf tutacaklar.”

Gençlerin oyları

“Gençlerin oyunu almaya çalışıyor. Kimse bu oyuna gelmez. Bu Ankara'daki beylerin çocukları hiç askere gitmez. Ama garibanın çocukları El Bab'a gider. Terörle mücadele eder. Şimdi 'Rakka'ya gideceğiz' diyor. Alın çocuklarınızı da gidin Rakka'ya. Biz de alkışlayacağız.”

“Anayasa değişikliği ile Türkiye'yi uçuracağız diyorlar. 15 yıldır yönetiyorsunuz. Siz uçurdunuz da birisi size engel mi oldu?”

İşsiz sayımız Norveç nüfusundan fazla

“Bizim işsiz nüfusumuz Türkmenistan ve Norveç nüfusundan daha fazla. Bu Ankara'daki beyler işsizleri düşünüyorlar mı? İşsizlik nedeniyle

“Çiftçi kardeşlerime sesleniyorum. Bunlar kimin hükümeti. Yatlarda mazotu sıfırladılar. Ama çiftçinin mazotunda indirim yok. İyi düşün kardeşim. Nisan'da gideceksin sandığa. Artık iradeni ortaya koymanın zamanıdır. Senin mazotunda değil de yatta mazotu sıfırlıyorsa. Sen de sandıkta onları sıfırla kardeşim.”

Cumhurbaşkanına teşekkür

“Sayın Cumhurbaşkanı'na teşekkür ediyorum. Meydan meydan dolaşıyor, biz hayatta 18 yaşı anlatamazdık, o anlattı. Ben anlatsaydım koro halinde üstüme gelirlerdi, Cumhurbaşkanı'na diyemiyorlar ama bunu. Bu 50 milletvekilini niye artırıyorlar.

“Sağolsun Cumhurbaşkanı geçenlerde çıktı, 'Tüm yetkileri tek elde topluyoruz' dedi. Bunu açık yüreklilikle söylediğin için sana yürekten teşekkür ediyorum.” 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.