Kars'ta Yıkım Kararı Verilen 3 Okul Taşınıyor

Kars'ta Yıkım Kararı Verilen 3 Okul Taşınıyor

Kars'ta depreme dayanıksız oldukları gerekçesiyle yıkım kararı çıkan üç okulda okuyan öğrencilerin eğitimlerine nerede devam edeceği ile ilgili karar açıklandı.

A+A-

Kars merkezde depreme dayanıksız oldukları tespit edilen Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu (ŞAİKO), Gazi Ahmet Muhtar Paşa Endüstri Meslek Lisesi (G.A.M.P) ile Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nin yıkım kararı çıktı. 

PolitiKARS'ın yerel kaynaklardan edindiği bilgilere göre, Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu (ŞAİKO) İsmet Paşa İlkokuluna, Gazi Ahmet Muhtar Paşa Endüstri Meslek Lisesi (G.A.M.P) eski Gazi Kars İlkokulu’na ve Cumhuriyet Anadolu Lisesi de Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ek binasına taşınacak.

Hafta sonu tamamlanması planlanan taşınmanın ardından Pazartesi günü öğrenciler yeni okullarda eğitim-öğretime devam edecek.

Haberin öncesi

Kars'ta 'Depreme Dayanıksız Okul' Sorunu

Kars'ta depreme dayanıksız oldukları gerekçesiyle yıkılması planlanan okullardaki öğrencilerin velileri, çocuklarının kendi istedikleri okullarda eğitim-öğretime devam etmesini istiyor.

PolitiKARS'ın ajanslardan derlediği habere göre, Kars merkezde depreme dayanıksız olan ve yıkım kararı çıkarılan Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu (ŞAİKO) ile Gazi Ahmet Muhtar Paşa Endüstri Meslek Lisesi'nin (G.A.M.P)'ın ardından Cumhuriyet Anadolu Lisesinin de yıkım kararı çıktı.

Okulların boşaltılması için çalışmalar sürerken, veliler ise çocuklarının hangi okullara gideceği konusunda merak içerisinde kaldı. Konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmazken, okullarının önce Dede Korkut İlkokuluna daha sonra İsmet Paşa İlkokuluna taşınacağı duyumunu alan Şehit Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Ortaokulu öğrenci velileri, çocuklarının İsmet Paşa İlkokuluna göndermeme kararı alarak okul bahçesinde toplandı.

Çocuklarını İsmet Paşa İlkokulu'na göndermeyeceklerini belirten Okul Aile Birliği Başkanı Funda Arslan, çocuklarının İsmet Paşa İlkokulu yerine Gazi Ahmet Muhtar Paşa İlkokuluna taşınmasını isteklerini belirtti.

Yapılan açıklamanın ardından veliler Vali Türker Öksüz ile görüşmek için Valilik Makamına geldi. Benzer bir durum ise Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yaşandı. Öğrenci velileri yıkılacak olan Cumhuriyet Anadolu Lisesi öğrencilerinin kendi okullarının ek binasına taşınması duyumuna tepki göstererek Vali Türker Öksüz ile görüşmek için Valilik Makamına geldi. Önceden belirlenen programı nedeniyle makamında olmayan Vali Öksüz'ün yerine her iki okulun öğrenci velileri Milli Eğitim Müdür Vekilli Cemalettin Güven ile görüşmeye gitti.

Kars'ta 'Depreme Dayanıksız Okul' Sorunu

Kars'ta 'Depreme Dayanıksız Okul' Sorunu

Kars'ta 'Depreme Dayanıksız Okul' Sorunu

Kars'ta 'Depreme Dayanıksız Okul' Sorunu

Kars'ta 'Depreme Dayanıksız Okul' Sorunu

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.