1. HABERLER

  2. KARS HABERLERİ

  3. KARS

  4. Kars'ta Araç Parkı Kavgası: 1 Ölü, 3 Yaralı
Kars’ta Gösteri ve Yürüyüşler Yasaklandı

Kars’ta Gösteri ve Yürüyüşler Yasaklandı

Kars’ta 15 gün süreyle gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığı duyuruldu.

A+A-

Kars’ta 15 gün süreyle gösteri ve yürüyüşlerin yasaklandığı duyuruldu.

PolitiKARS'ın Kars Valiliği internet sitesinden derlediği bilgilere göre, 28 Eylül, saat 18.00'de başlayan yasak 12 Ekim, saat 18.00'e kadar sürecek.

Yasaklama için alınan kararda, "Milli Güvenliğin sağlanması, kamu düzeni ve genel asayişin korunması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlüklerin korunması amacıyla;

Kamu kurum ve kuruluşlarının düzenleyeceği, resmi bayram, resmi anma günleri, resmi tören ve kutlamalar, spor faaliyetleri, bilimsel, ticari ve ekonomik amaçlarla yapılan etkinlik ve toplantılar hariç olmak üzere yapılması muhtemel her türlü eylem/etkinlikler ile belirtilen konuların devamı niteliğindeki (toplanma, yürüyüş, 50 kişiyi geçen basın açıklaması, araç konvoyu, her türlü karşılama uğurlama, açlık grevi, oturma eylemi, miting, stant açma, çadır kurma, bildiri/broşür dağıtma, afiş/pankart asma, vb.) her türlü açık ve kapalı alanlardaki eylem/etkinlikler ile bu eylem/etkinliklere katılım amacıyla çevre illerden ilimize gelecek araç ve şahısların da ilimize gelişleri 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesi ve 2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 19. maddesine istinaden 28.09.2020 günü saat 18.00’den 12.10.2020 günü saat 18.00’a kadar 15 (Onbeş) gün süreyle Kars il sınırları içerisinde (il merkezi, ilçeler ve Jandarma sorumluluk bölgeleri dahil) yasaklanmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer aldı.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.
İlgili Haberler