1. HABERLER

  2. Kars ve 25 İlde 345 Arsa SATILIYOR
Kars ve 25 İlde 345 Arsa SATILIYOR

Kars ve 25 İlde 345 Arsa SATILIYOR

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) açık artırma ile Kars dahil 26 ilde 345 arsa satacak.

A+A-

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) açık artırma ile Kars dahil 26 ilde 345 arsa satacak.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) arsa yatırımcısına kaçırılmayacak fırsat sunuyor. İdare, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Gaziantep gibi metropol illerin de aralarında bulunduğu 26 ilde açık arttırma ile 345 arsayı satışa çıkarıyor. Arsaların önemli bir bölümü Başkent Ankara'da. TOKİ, son yıllarda Ankara'nın gözde yerleşim yeri Gölbaşı, Yenimahalle, Keçiören, Polatlı, Çankaya ve Sincan ilçelerinde toplam 273 arsa satacak.

TOKİ, 31 Mayıs'ta düzenlenecek açık arttırma ile mülkiyetindeki 345 arsayı satışa çıkarılacak. Müzayede Eskidji firmasının İstanbul'daki merkezinde saat 14.00'da gerçekleştirilecek. TOKİ'nin Ankara Bilkent'teki merkez binası ile Adana Seyhan'daki Mavi Sürmeli Otel'den müzayedeye canlı bağlantı yoluyla teklifler alınabilecek. Satışa çıkan arsalardan almak isteyenler ayrıca www.eskidji.com internet adresinden de teklif verebilecekler.

26 ilde satışa sunulan 345 arsanın önemli bir kısmı Ankara'da bulunuyor. Son yıllarda lüks konut sahibi olmak isteyenler için cazibe merkezi haline gelen Gölbaşı'nda 71, Yenimahalle'de 31, Polatlı'da 139, Kazan'da 19, Sincan'da 7, Keçiören'de 3, Etimesgut'ta 2, Çankaya'da da 1 adet olmak üzere Ankara'da 273 arsa satılacak.

Satışa sunulan taşınmazlar, İstanbul, Ankara, İzmir, Tekirdağ, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Gaziantep, Adana, Konya, Çorum, Mersin, Eskişehir, Denizli, Aksaray, Ağrı, Elazığ, Afyon, Erzincan, Gümüşhane, Kars, Malatya, Kütahya, Muş, Nevşehir ve Şanlıurfa illerinde bulunuyor. Arsalar arasında konut niteliğinde olanların yanı sıra, ilköğretim, orta öğretim, ticaret, sanayi, spor tesisi, özel spor tesisi, özel sağlık tesisi, özel eğitim alanları da bulunuyor.

YÜZDE 15 PEŞİN 60 AY VADE

TOKİ'nin 26 ilde açık artırma yöntemiyle satışa çıkardığı arsalar için hem peşin hem de vadeli teklifler alınacak. Taksitli satışlarda 1. Lot'tan 268. Lot'a kadar olan (268. Lot dahil) taşınmazlar yüzde 25 peşin 36 ay vade ile satılacak. Diğer lotlardaki taşınmazlar ise yüzde 15 peşin 60 vade ile satışa sunulacak. Peşin veya vadeli olarak alınan teklifler İdare tarafından değerlendirildikten sonra nihai karar verilerek satış gerçekleştirilecek.

Arsa satış müzayedesine katılmak isteyen gerçek veya tüzel kişilerin müzayededen önce Eskidji'nin İNG Bank Şişli Şubesi'ndeki hesabına veya toplantı günü salonlarda kurulacak veznelere katılım teminatı olarak talip oldukları arsaların her biri için ayrı ayrı ödeme yapacak. Muhammen bedeli 10 bin liradan az olan arsalar için bin lira, muhammen bedeli 10 bin 1 lira ile 500 bin lira olan arsalar için 5 bin lira, muhammen bedeli 500 bin 1 lira ile 1 milyon lira arası olan arsalar için 50 bin lira, muhammen bedeli 1 milyon 1 liradan fazla olan arsalar için ise 100 bin lira katılım teminatı ödenmesi gerekiyor.

Satışa sunulan taşınmazlar hakkında ayrıntılı bilgiye www.toki.gov.tr ve www.eskidji.com internet adreslerinden ulaşılabilecek.

Kars'ta Satışa Çıkan ARSA

Kars Merkez Karacaören Köyü Havaalanı Yolu mevkii, ada 1139 parsel 3'teki taşınmaz 44,946 m2 10.663.361 TL bedelle satışa çıkıyor.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış ve büyük harflerle yazılmış yorumlar PolitiKARS.com tarafından onaylanmamaktadır.